Impregnacja kostki brukowej czyli zabieg na, który powinien zdecydować się każdy komu zależy na utrzymaniu jej w stanie czystym i estetycznym.


Co ile powinno się ją wykonywać? Jak to zrobić? I przede wszystkim ile to wszystko kosztuje? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej, życzymy miłej lektury 😉

Spis Treści

 1. Czy warto impregnować kostkę brukową?
 2. Ile kosztuje impregnacja kostki brukowej?
 3. Ile kosztuje dobry impregnat do kostki?
 4. Czy można impregnować kostkę olejem jadalnym lub lnianym?
 5. Po jakim czasie impregnować kostkę brukową?
 6. Jak impregnować kostkę brukową?
 7. Czego unikać przy impregnacji kostki brukowej?


1.Czy warto impregnować kostkę brukową?

Oczywiście, że tak, kostka brukowa nie jest niezniszczalnym tworzywem odpornym na wszystko. Kostka bez impregnacji może wytrzymać kilka sezonów jednak ostateczni w końcu ulegnie mikroorganizmom i zanieczyszczeniom.


Dlatego naszym zdaniem najlepszym sposobem jest zajęcie się tym od razu po pracach wykonawczych, zaimpregnowana kostka jest dużo wytrzymalsza.


Pozwala nadać również efekty np. „mokrej kostki” albo zachować w nienaruszonym stanie oryginalne kolory. Jest również możliwość zakupienia od razu zaimpregnowanej kostki.


2. Ile kosztuje impregnacja kostki brukowej?

Cena impregnacji kostki brukowej w porównaniu do poprzednich uległa znacznemu podwyższeniu ze względu na braki surowców oraz pandemię.


Średnia cena 10l wiadra to od około 280 do 310 zł. Przedział zużycia na 1l to od 4 do 8m2. Natomiast średnie zużycie wynosi około 6m2 / 1l. Z 10 litrowego opakowania będziemy w stanie pokryć impregnatem 60m2 powierzchni.


3. ile kosztuje impregnat

Średnie ceny impregnatów podaliśmy w punkcie powyżej. A jeśli chcecie poznać konkretne produkty to ceny wyglądają mniej więcej tak:

 • Impregnat do mineralnych podłoży Lakma 1l – 50 zł.
 • Impregnat koloryzujący do kostki brukowej Silbruk kolor Lakma 4l – 366,85 zł.
 • Impregnat do kostki brukowej Sibruk 5l – 125 zł.
 • To oczywiście tylko kilka z popularniejszych produktów, na rynku jest ich dostępna oczywiście cała masa.


4. czy można impregnować kostkę olejem jadalnym lub lnianym?

Oczywiście, że można. Jeśli chcecie zmarnować olej. Impregnacja tymi środkami nic nie da i jest to jeden z kilku „mitów” o impregnacji kostki brukowej.

Jeśli jesteście ciekawi reszty to zapraszamy tutaj https://instahome.info/impregnacja-kostki-olejem-jadalnym-i-inne-mity/


5. Jak impregnować kostkę brukową?

Nie jest to super trudny zabieg, ale, w niektórych przypadkach wymaga specjalistycznego sprzętu. Dlatego czasem lepiej jest zatrudnić firmę, która się tym zajmuje.


Jednak jeśli chcecie zrobić to mimo wszystko sami to pod tym linkiem https://instahome.info/jak-impregnowac-kostke-brukowa-poradnik/ znajdziecie całą dokładna instrukcję jak to dobrze zrobić.


6. Po jakim czasie impregnować kostkę brukową?

Jedyną wytyczną wspominającą coś na ten temat jest ta, która mówi o tym, że powinien minąć przynajmniej miesiąc od produkcji kostki. Dopiero po tym czasie można poddać ją impregnacji.


7. czego unikać przy impregnacji kostki brukowej?

Wśród najpopularniejszych błędów znajdziemy niedokładne wymieszanie impregnatu, nie oczyszczoną wystarczająco powierzchnię czy też nieodpowiednie warunki pogodowe.


To jednak tylko kilka z najczęściej popełnianych błędów. Ich cała lista dostępna jest tutaj https://instahome.info/najczestsze-bledy-popelniane-przy-impregnacji-kostki-brukowej/.