Wybierz Strona

Farba Dekoracyjna Cena

Farba Dekoracyjna Cena


Ile kosztuje farba dekoracyjna?” Nie można bezpośrednio odpowiedzieć na to pytanie. Cena farby dekoracyjnej jest całkowicie uzależniona od konkretnego produktu.

Do tego jeszcze dochodzi kwestia samego producenta. Poniżej zaprezentujemy wam kilka wycen przykładowych produktów.

UWAGA! Wyceny dotyczą tylko farby bez podkładu oraz jakichkolwiek innych dodatków.

Jeśli chcielibyście samemu sprawdzić aktualne ceny wszystkich farb strukturalnych oraz dekoracyjnych to możecie to zrobić poprzez przejrzenie najpopularniejszych produktów między innymi z tej strony tutaj https://www.budujto.pl/pl/c/Farby-Strukturalne-i-Dekoracyjne/151 znajdują się tam cała masa popularnych marek takich jak chociażby Guardi, Pigio czy Valpaint.

FARBA Z BROKATEM

farba z brokatem Farba Dekoracyjna Cena

Farba o efekcie gwiezdnej nocy

Jednymi z najpopularniejszych farb z brokatem są farby o efekcie śniegu i gwiezdnej nocy. Świetnie sprawdzają się w chociażby w pokojach dziennych takich jak salon lub jadalnia gdzie dostęp do światła jest stałym, dzięki czemu mogą pokazać pełnię efektu, który w sobie kryją.

Oczywiście bardzo dobrze sprawdzą się też w innych pomieszczeniach takich chociażby jak sypialnia czy pokój dziecięcy. Ważne jest po prostu to by utrzymać w pomieszczeniu dostęp do światła naturalnego lub sztucznego.

Farba o efekcie śniegu to koszt około 170 zł za 1,5L opakowanie.

Farba o efekcie gwiezdnej nocy to taki sam wydatek. Z jednego litra wykonawca jest w stanie wyciągnąć nawet do 8m2. Tyczy się to jednej jak i drugiej farby. Za m2 przyjdzie nam zapłacić około 21/22 zł.

UWAGA! To ile metrów uda nam się wyciągnąć jest zależne od naszych umiejętności oraz metody aplikacji.

FARBA O EFEKCIE BETONU

Farba z brokatem Farba Dekoracyjna Cena

Farba o efekcie betonu architektonicznego w salonie

Farby o efekcie betonu są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą podejmować pracy z tynkiem. Jedną z popularniejszych jest Rullo marki Pigio. Daje bardzo autentyczną imitację betonu, która jest praktycznie nie do odróżnienia na pierwszy rzut oka.

Dopiero po głębszym przeanalizowaniu struktury ściany z bliska jest szansa na to, że wprawne oko dostrzeże, że jest to imitacyjna betonowa farba dekoracyjna.

Za 7kg opakowanie farby zapłacimy około 120 zł. Z 1kg wykonamy od 1 do 1,4 m2. Średnia cena za m2 powierzchni to około 100zł.


FARBA O EFEKCIE RDZY

Farba dekoracyjna Farba Dekoracyjna Cena

Farba o efekcie rdzy

Farby o efekcie rdzy kuszą nie tylko oryginalnym wyglądem, ale i niemożebnie prostym wykonaniem. Aby poprawnie ją wykonać wystarczy gąbeczka do malowania i wolna godzinka lub dwie. Całość jest bardzo szybka w wykonaniu, również bardzo szybko schnie a poprawki można nanosić na dobrą sprawę w każdym momencie.

Jeden zestaw farby o efekcie rdzy (farba 2×0,5l i podkład 2×1,5kg) to koszt około 150 zł.

Z opakowania 0,5l farby można wyciągnąć od 10 do 12m2.

FARBA O EFFEKCIE ROSY

Farba dekoracyjna Farba Dekoracyjna Cena

Farba dekoracyjna o efekcie rosy

Farba o efekcie rosy czyli uniwersalny klejnot w koronie, bardzo oryginalna dekoracja pasująca do większości wnętrz. Jest to pewien ratunek dla osób, które nie do końca wiedzą co chcą uzyskać w swoim salonie, kuchnie czy innym pokoju. Efekt rosy pasuje praktycznie do większości pomieszczeń, wystarczy tylko odpowiednio dobrać kolor.

1l farby o efekcie rosy to koszt około 125zł. Z 1l farby można wykonać nawet do 10m2.

FARBA O EFEKCIE AKSAMITU

Farba dekoracyjna Farba Dekoracyjna Cena

Farba o efekcie aksamitu

Efekt aksamitu to coś dla osób, które cenią wysoki komfort mieszkaniowy i lubią współgrać z aktualnymi tendencjami architektury wnętrz. Bardzo gładkie i subtelnie wykonane ściany genialne grają ze światłem tworząc unikalny obraz w całym pomieszczeniu. Wiele osób doceniło tę farbę czego dowodem jest jej świetna sprzedaż w hurtowniach budowlanych, z którymi współpracujemy.


Cena za 2L farby o efekcie aksamitu wynosi około 240 zł.

Jeśli chodzi o wydajność to jesteśmy w stanie wykonać od 6 do nawet 35m2 z litra. Dzięki temu całość kosztuje nas niecałe 10zł za m2.


Skąd ten rozstrzał? Wszystko jest zależne metody.

  • Paca wenecka od 6 do 15m2 (zależy od grubości warstwy)
  • Wałek lub pędzel od 10 do 20m2 (w zależności od struktury wałka)
  • Gąbka od 15 do 25m2.
  • Natrysk od 25 do 35m2.

FARBA O EFEKCIE MIEDZI

Farba dekoracyjna Farba Dekoracyjna Cena

Farba o efekcie miedzi

Farba o efekcie miedzi to bliska kuzynka farby o efekcie rdzy, pomimo podobnie brzmiącej nazwy dekoracje wykonane są diametralnie różne. Mimo to zasada jest analogiczna jak w przypadku farby o efekcie rdzy, nie wykonujemy jej za dużo bo zacznie być zbyt przytłaczająca.


Cena farby o efekcie miedzi za 1l to około 115zł.

Jeśli malujemy nią za pomocą wałka to jesteśmy w stanie pomalować do 10m2 powierzchni. Za m2 przyjdzie nam zapłacić około 12 zł.

Podsumowanie

Jak widać ceny są bardzo zróżnicowane jeśli chodzi o farby dekoracyjne. Ceny można porównywać między sklepami, nawet między producentami jeśli ma się wiedzę na temat efektów dekoracyjnych.

Producenci w większości mają produkty, które ostatecznie dają ten sam efekt dekoracyjny. Jeśli interesują cię recenzje konkretnych produktów to polecamy zajrzeć tutaj https://instahome.info/category/recenzje-produktow/ znajdziecie tutaj dokładne opisy na temat dekoracji, które was interesują. Poznacie również ich mocne oraz słabe strony.

Trackbacks / Pingbacks

  1. Farba Dekoracyjna Q&A - InstaHome - […] Natomiast najdroższe to wydatki nawet kilku set złotych za m2. Tutaj przedstawiamy poglądową wycenę z podziałem na efekty https://instahome.info/farba-dekoracyjna-cena/…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.