Ceny na ten moment cały czas rosną i się ciągle zmieniają dlatego jakiekolwiek wyceny na dłuższą metę nie mają najmniejszego sensu bo to co napiszemy tutaj dzisiaj za tydzień nie będzie aktualne. Jedyne sensowne wyceny to te na prośbę u sprzedawców pisane na konkretny dzień.

Jaki styropian na elewację?

Na elewację najlepiej jest stosować fasadowy biały z lambdą od 0,038 do 0,031. Natomiast jeśli chodzi o jego grubość oraz wytrzymałość kg/m3 wszystko jest zależne całkowicie od projektu budynku. Jego wymiarów, budulca oraz miliona innych warunków, o których my nie wiemy, a które reguluje projekt konkretnego obiektu.

To samo tyczy się podłogi. Jaki najlepiej stosować na podłogę? Jeśli chodzi o powierzchnie chodzone to tutaj najważniejszą kwestią jest wytrzymałość kg/m3. Najlepszym wyborem będą styropiany EPS 80 – 100, Natomiast jeśli chodzi o grubość i lambdę to tutaj ponownie warunkiem decyzyjnym jest projekt.

Ceny od momentu rozpoczęcia się pandemii w 2020 roku bardzo szybko skoczyły w górę ze względu na wiele różnych czynników. Problemy z dostawami surowca, ciągle rosnące koszty produkcji, ograniczenia transportowe i nie tylko. Wystarczy powiedzieć, że powodów było naprawdę wiele a samych podwyżek naprawdę sporo i nie ma sensu wypisywać każdej z osobna.

Właśnie ze względu na to musimy liczyć się, że za dobrej jakości produkt przyjdzie nam dzisiaj niestety słono zapłacić. I nie jesteśmy w stanie nic zrobić z tym faktem poza czekaniem. No to ile zapłacimy za styropian w 2022 roku? Ile wynosi cena za m2 i m3? Mówimy już teraz.

Styropian fasadowy cena

styropian grafitowy cena
Ile kosztuje styropian w 2022 roku? 3

Styropian fasadowy to oczywiście tak jak sama nazwa wskazuje styropian przeznaczony do pracy na elewacjach budynków. Posiada zupełnie inne właściwości niż styropian podłogowy, na którego należy patrzeć pod trochę innym kątem, ale o tym później.

Sam fasadowy możemy oczywiście podzielić na grafitowy oraz biały. Który z nich jest lepszy? Ciężko powiedzieć. Teoretycznie lepszy powinien być grafitowy ponieważ posiada lepsze właściwości przepuszczania ciepła ale w praktyce wszystko jest zależne od tego na jakiego producenta się zdecydujemy itp.

Teraz najczęściej wybieranym styropianem fasadowym jest ten o grubości 20cm (jest to najpopularniejsza grubość styropianu na ten moment ze względu na rządowe dofinansowania). Jest to również najczęściej stosowana grubość podczas prac izolacyjnych budynku. Można powiedzieć, że jest najbardziej „uniwersalnym” wyborem.

  • Za styropian fasadowy 20 cm przyjdzie nam zapłacić na ten moment 57,00 zł za m2. Tak, wiemy, że jest to dość wysoka cena ale niestety na ten moment nie mamy nawet co liczyć na jej obniżki w najbliższym czasie.
  • Za styropian grafitowy fasadowy 20 cm zapłacimy teraz 80,90 zł za m2. Jeśli zależy nam na tym by nasza izolacja była jak najbardziej wydajna to zdecydujemy się właśnie na ten.

UWAGA! Tylko pamiętajcie by kupować styropian grafitowy wyłącznie sprawdzonych marek.

Już zdarzały się sytuacje gdzie firmy próbowały dodatkowo zarobić na niewiedzy kupującego i dodawały na etapie produkcji najzwyklejsze barwniki po to by móc sprzedawać go jako „grafitowy”.

Styropian podłogowy cena

styropian podlogowy fundamentowy
Ile kosztuje styropian w 2022 roku? 4

Przy zakupie styropianu podłogowego szczególna uwagę trzeba zwrócić na współczynnik wytrzymałości kg/m3. Jest on oznaczany w dość charakterystyczny sposób skrótami „EPS 100”, „EPS 80” itp. Im liczba w tym przypadku jest wyższa tym lepiej, ponieważ oznacza większość odporność na nacisk itp.

Najczęściej na izolację podłogową poleca się stosować EPS100 – EPS 80. Niższe parametry nie są wskazane. Jest to dosłownie ilość kg na m3.

Na ten moment za biały styropian podłogowy o grubości 10 cm będziemy musieli zapłacić 41 zł za m2.

Przedstawione powyżej ceny są oczywiście pobieżne ponieważ mogą się one różnić od siebie w zależności od dokładnych parametrów oraz samego producenta. Mimo wszystko rozbieżność nie powinna być aż tak duża kiedy zdecydujemy się przejrzeć oferty dostępne na różnych stronach internetowych.

Jeśli jesteście bezpośrednio zainteresowani kupnem to polecamy odwiedzenie naszej oferty na tej stronie internetowej https://www.budujto.pl/pl/c/Styropian/125 Znajdziecie tutaj również kleje i inne niezbędna podczas pracy akcesoria.

A jeśli macie problem i nie wiecie ile czego należałoby zakupić to zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego lub mailowego na dane podane na samym początku artykułu.