Jeśli szukasz dobrego Glazurnika w swojej okolicy (powiat chodzieski) to nie mogłeś trafić lepiej. Pod tym linkiem (LINK) znajdziesz najbardziej polecanych przez mieszkańców fachowców w Chodzieży i okolicach (Podanin, Margonin, Budzyń itp.). Bezpośredni kontakt oraz z góry ustalone stawki. Zapraszamy do kliknięcia w link i przekonania się samemu!

Ile bierze Glazurnik w Chodzieży? Poglądowa cena robocizny na 2022 r.

(UWAGA! Ceny mogą się różnić podczas umawiania z wykonawcą. Dlaczego? Ponieważ istnieje wiele czynników, o których nie wiemy np. w jaki sposób dokładnie płytki należy dociąć, na jakim podłożu pracujemy, jakie zabiegi będą niezbędne przed rozpoczęciem prac).

Układanie płytek na już przygotowanej powierzchni:

Cenny za usługi glazurnicze na przykładzie mojego regionu Chodzież – Piła to średnio 95zł za metr kwadratowy (uśrednione ceny na rok 2022 rok na podstawie ankiety, w której wzięły udział 24 ekipy).

Poniżej są dostępne ceny za poszczególne prace.

 • Cena za wykonanie glazury i terakoty – około 80/110 zł za m2.
 • Cena za położenie gresu – około 90/110 zł za m2.
 • Koszty wykonania klinkieru – od 90zł w górę za m2.
 • Cennik położenia płytek wielkoformatowych (w zależności od rozmiaru) np. 60x120cm od 80zł w górę.
 • Cena za wykonanie płytek mozaikowych – od 100zł w górę.
 • Kamień naturalny i koszty wykonania – od 90zł w górę.

Ceny z 2021 roku w powiacie Chodzieskim i okolicach

Cena za wykonanie glazury i terakoty – około 81/100 zł za m2.
Cena za położenie gresu – około 93/103 zł za m2.
Koszty wykonania klinkieru – od 92zł w górę za m2.
Cennik położenia płytek wielkoformatowych (w zależności od rozmiaru) np. 60x120cm od 71zł w górę.
Cena za wykonanie płytek mozaikowych – od 92zł w górę.
Kamień naturalny i koszty wykonania – od 81zł w górę.

Ceny z 2020 roku w powiacie Chodzieskim i okolicach

Cena za wykonanie glazury i terakoty – około 73/91 zł za m2.
Cena za położenie gresu – około 75/98 zł za m2.
Koszty wykonania klinkieru – od 84zł w górę za m2.
Cennik położenia płytek wielkoformatowych (w zależności od rozmiaru) np. 60x120cm od 65zł w górę.
Cena za wykonanie płytek mozaikowych – od 75zł w górę.
Kamień naturalny i koszty wykonania – od 74zł w górę.

Ceny z 2019 roku w powiacie Chodzieskim i okolicach

Cena za wykonanie glazury i terakoty – około 65/85 zł za m2.
Cena za położenie gresu – około 67/90 zł za m2.
Koszty wykonania klinkieru – od 76zł w górę za m2.
Cennik położenia płytek wielkoformatowych (w zależności od rozmiaru) np. 60x120cm od 55zł w górę.
Cena za wykonanie płytek mozaikowych – od 65zł w górę.
Kamień naturalny i koszty wykonania – od 66 zł w górę.

Układanie płytek na schody

Średnie ceny za układnie płytek na schodach w Chodzieży i okolicach w 2022 roku.

 • Cena za położenie płytek na poziomie (powierzchnia prosta) – około 95zł za metr bieżący (mb).
 • Cena za układane płytek po łuku – około 140zł za mb.
 • Koszty za układanie zabiegowe proste – od 90zł w górę.

Średnie ceny za układnie płytek na schodach w Chodzieży i okolicach w 2021 roku.

 • Cena za położenie płytek na poziomie (powierzchnia prosta) – około 85zł za metr bieżący (mb).
 • Cena za układane płytek po łuku – około 132zł za mb.
 • Koszty za układanie zabiegowe proste – od 84zł w górę.

Średnie ceny za układnie płytek na schodach w Chodzieży i okolicach w 2020 roku.

 • Cena za położenie płytek na poziomie (powierzchnia prosta) – około 77zł za metr bieżący (mb).
 • Cena za układane płytek po łuku – około 125zł za mb.
 • Koszty za układanie zabiegowe proste – od 76zł w górę.

Średnie ceny za układnie płytek na schodach w Chodzieży i okolicach w 2019 roku.

 • Cena za położenie płytek na poziomie (powierzchnia prosta) – około 70zł za metr bieżący (mb).
 • Cena za układane płytek po łuku – około 118zł za mb.
 • Koszty za układanie zabiegowe proste – od 65zł w górę.

Kim w ogóle jest glazurnik?

Glazurnik w Chodzieży – Kontakt i Cena. Wybór nr. 1
Kim dokładnie jest glazurnik?

Glazurnik to jak już zapewne wiecie osoba, która zawodowo zajmuje się montażem płytek na powierzchniach pionowych (ścianach) oraz poziomych (podłogi). Kiedyś glazurnicy oprócz samego montażu zajmowali się również ich produkcją albo przynajmniej brali w niej udział. Dzisiaj jest to rzecz spotkana już raczej rzadko.

Zadaniami glazurnika trudnią się dzisiaj jeszcze fachowcy zajmujący się wykończeniówką. Poza pracami malarskimi, tynkarskimi itp. zajmują się również bez problemu są w stanie wykładać dla nas płytki na ścianach, podłogach, schodach itp.

Coraz rzadziej spotyka się osoby, które swoje usługi ograniczają wyłącznie do glazurnictwa.

Ile zarabiają glazurnicy?

Trudno powiedzieć, wszystko zależy od wielu czynników takich region, indywidualny cennik usług, ilość zleceń itp. Glazurnicy w dzisiejszych czasach są w stanie zarobić od średnio 3,5 tysiąca złotych brutto miesięcznie do 6 tysięcy i jeszcze więcej.

Tak jak już powiedzieliśmy wszystko zależy od czynników zewnętrznych. Jednak nie jest tajemnicą, że najlepsi glazurnicy biorący zlecenia z „wyższej półki” są w stanie osiągać zysk powyżej nawet 6 tysięcy złotych.

Mamy w takich sytuacjach do czynienia z najlepszymi w swoim fachu, których specjalistyczne usługi są wyceniane na najwyższym poziomie.

Jaka jest różnica pomiędzy płytkarzem (kafelkarzem) a glazurnikiem?

Wiele osób używa tych określeń naprzemiennie jako synonimy, ponieważ kojarzą nam się one po prostu z osobą, która zajmuje się wykładaniem płytek. I nie ma dzisiaj w tym nic dziwnego. Nie ma w dzisiejszych czasach większego sensu aby ograniczać się wyłącznie do jednej specjalizacji.

W teorii glazurnik jest całkowitym ekspertem w swoim fachu itp. Natomiast płytkarz i kafelkarz zajmują się po prostu klejeniem płytek i ich docinaniem. Dzisiaj jednak sytuacja całkowicie się zmieniła ze względu na rynek pracy.

Po co ktoś miałby zatrudniać samego glazurnika do wyłożenia wyłącznie kafelków lub płytek skoro może zatrudnić fachowca, który wykona generalny remont całej łazienki wliczając w to płytki. Dzisiaj w przypadku wykończeniówki konkretne specjalizacje odchodzą na bok na rzecz uniwersalnych fachowców.

Czym przyklejać płytki podłogowe w łazience?

Jest to niezwykle popularne pytanie i równie mocno ogólne. To na co przyklejamy płytki jest całkowicie zależne od warunków w jakich będą miały się znajdować. Istotną kwestią jest również sam rozmiar płytek itp.

Na co kleić płytki podłogowe w łazience?

Białe kleje – najczęściej wykorzystuje się je do przyklejania nasiąkliwych kamieni. Najczęściej stosuje się je bezpośrednio pod białe płyty marmurowe. Odradza się stosowanie klasycznych szarych zapraw ze względu na ryzyko przebarwienia się marmurowych płytek.

Kleje upłynnione – świetnie sprawdzają się pod płytki o większych rozmiarach. Do tego w bardzo szczegółowy i dokładny sposób wypełniają przestrzeń pod płytkami prawie, że całkowicie minimalizując szanse na powstanie pustych powierzchni np. w narożnikach, które pękają zaraz po nadepnięciu.

Kleje szybkowiążące – jest to wybór dla tych, którym się wiecznie spieszy. W przypadku większości zapraw trzeba odczekać od 24 do 48h aż klej całkowicie wyschnie i będzie można chodzić po płytkach. Tutaj wystarczy zaledwie kilka godzin i mamy pracę za sobą. UWAGA! Tej zaprawy powinni się tykać wyłącznie doświadczeni fachowcy. Nie ma tutaj miejsca na błędy ani poprawki.

Kleje elastyczne – zaprawy elastyczne są niezwykle przydatne podczas stosowania na powierzchniach z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ charakteryzują się odpornością na bardzo wysokie temperatury. Wiele klejów nie posiada tego typu właściwości dlatego też nie nadaje się do stosowania na powierzchnie o podwyższonej temperaturze.

Zaprawy o podwyższonej przyczepności – najczęściej są wykorzystywane na niepewnych podłożach, które posiadają wiele pozostałości po starych pracach czy klasycznych zanieczyszczeń. UWAGA! Nie oznacza to, że nie trzeba przygotować podłoża. Te konkretne kleje są stosowane w sytuacjach kiedy nie da się już go po prostu doprowadzić do lepszego stanu. I nie zawsze dają 100% gwarancji.

Na co kleić płytki na tarasie?

Na tarasie czyli w warunkach zewnętrznych najlepiej będą się sprawdzały kleje C2 czyli te posiadające podwyższone parametry przyczepnościowe. Jest to bardzo przydatna właściwość w szczególności podczas kontaktu z ciężkimi warunkami atmosferycznymi, które będą wystawiały na próbę nasz klej.

Warto też zastanowić się nad kupnem klejów w klasie S1 czyli odkształcalne. Świetnie pracują z podłożem ceramicznym lub kamiennym. Pozwalają również na naturalnych ruch okładziny oraz podłoża przenosząc powstałe między nimi naprężenia znacznie lepiej niż klasyczne kleje.

Jeśli musicie przykleić spieki kwarcowe to polecamy kleje klasy S2.

Gdzie kupić?

Jeśli jesteście bezpośrednio zainteresowani kupnem kleju to zapraszamy do przejrzenia oferty produktów na tej stronie internetowej, znajdziecie tutaj kleje do płytek znanych marek i ni tylko https://www.budujto.pl/pl/c/Kleje-do-glazury-i-terakoty/191. Najwyższej jakości produkty oraz pomoc przy wyborze! Jeśli nie macie pewności co do tego jaki konkretnie klej powinniście wybrać to możecie połączyć się z działem obsługi klienta, który odpowie na wszystkie najważniejsze pytania.