Tynk mineralny czyli chyba najbardziej klasyczny tynk jaki istnieje. Tynki mineralne są głównie wykonywane na bazie cementu oraz wapna.


To bardzo prosta mieszanka, które z latami rozwoju branży budowlanej przestała być skuteczna.


Na ten moment można powiedzieć, że tynki mineralne mają więcej wad niż zalet.

SPIS TREŚCI

  1. WADY I ZALETY TYNKU MINERALNEGO
  2. ZEWNĘTRZNY TYNK MINERALNY
  3. WEWNĘTRZNY TYNK MINERALNY
  4. TYNK MINERALNY CENA
  5. JAK NAKŁADAĆ TYNK MINERALNY
  6. TYNKI MINERALNE DOSTĘPNE KOLORY
  7. TYNK MINERALNY 1,5 mm.

1. WADY I ZALETY TYNKU MINERALNEGO

Dokładniej na ten temat rozpisaliśmy się w naszym blogu, w którym przedstawiliśmy wszystkie naszym zdaniem istotne wady i zalety.
Blog znajdziecie tutaj pod tym linkiem https://instahome.info/wady-i-zalety-tynki-mineralnego-ale-glownie-wady/

2. ZEWNĘTRZNY TYNK MINERALNY

Mineralne tynki zewnętrzne posiadają bardzo wiele wad przez, które nie powinniśmy brać ich pod uwagę jako najlepszej opcji.


Posiadają wiele wad, o których wspominamy w artykule, do którego link znajdziecie w punkcie pierwszym. Tynk mineralny baranek jest najpopularniejszą formą tego tynku.

3.WEWNĘTRZNY TYNK MINERALNY

Każdy tynk mineralny zewnętrzny może bez żadnych problemów stosowany w warunkach zewnętrznych, można nazwać go „tynkiem uniwersalnym”.


Jednak ze względu na niską jakość tynku mineralnego odradza stosowanie się go w wymagających pomieszczeniach.


Najlepiej sprawdzi się w piwnicach czy na strychu gdzie nie trzeba aż tak mocno zwracać uwagi na jego stan.

4. TYNK MINERALNY CENA

Jest to jeden z najtańszych z dostępnych na rynku tynków elewacyjnych, słaba jakość ma swoją rekompensatę w cenie. Za 25 kg tynku mineralnego zapłacimy poniżej 50 zł.


Ceny zaczynają się już nawet od 30 zł za 25 kg.

5. JAK NAKŁADAĆ TYNK MINERALNY

Jest to klasyczne nanoszenie za pomocą pacy stalowej. Technika nanoszenia jest uzależniona od efektu, który chcielibyśmy uzyskać, to znaczy efekt baranka czy kornika.

6. TYNKI MINERALNE DOSTĘPNE KOLORY

Powiedzieć, ze panuje bieda jeśli chodzi o kolory w przypadku tynku mineralnego to tak jak nie powiedzieć nic. Są dostępne aż dwa, odcień białego oraz odcień szarego, to wszystko.


Jeśli zależy wam na innych kolorach musicie dodatkowo zainwestować w farby elewacyjne, kończy się to najczęściej wyższymi kosztami niż kupienie lepszego tynku akrylowego.

7. TYNK MINERALNY 1,5 mm

Tynk mineralny o granulacji 1,5 mm jest najpopularniejszym z dostępnych rozmiarów. Ta granulacja bardzo dobrze sprawdza się na powierzchniach ponieważ tworzy bardzo spójną strukturę.