Poszukujesz doświadczonego oraz rekomendowanego murarza blisko siebie? Kliknij tutaj! (LINK) Wybierz jednego z wielu dostępnych fachowców w twojej okolicy. Nie ważne gdzie mieszkasz! Jesteś z Chodzieży, Piły czy innego większego lub mniejszego miasta, nam to nie robi różnicy. Pomożemy znaleźć ci najlepszych wykonawców w swoim regionie. Po prosu wejdź w link, dowiedz się kogo polecają mieszkańcy i wybierz fachowca, który ci odpowiada! Tak to jest aż tak proste!

Doświadczony murarz jest dzisiaj pracownikiem na wagę złota. Dlaczego? Im większa konkurencja wśród fachowców oraz wykonawców tym trudniej jest znaleźć tego najlepszego. Wśród naprawdę świetnych robotników możemy natknąć się niestety nawet nie na osoby dopiero co zaczynające a na prawdziwych mistrzów fuszerki, którzy za grosze zrobią droższe prace. Później szybko jednak okazuje się, że dostaliśmy dokładnie to za c zapłaciliśmy.

Jak dzisiaj wyglądają ceny za usługi murarskie i ile przyjdzie nam zapłacić za robociznę. Porównaj ceny z dzisiaj i ostatnich lat, zobacz jak się zmieniały oraz jak bardzo urosły one do teraz? Nasz cennik jest średnią powstałą na podstawie naszych regionalnych wykonawców z Chodzieży, Piły oraz okolic, więc w przypadku innych regionów ceny mogą się minimalnie różnić.

Kontakt do innych fachowców znajdziesz pod tym linkiem (LINK) Jest tutaj pełna lista

Spis Treści – Ile kosztuje murarz w 2022 roku

Usługi murarskie – murarz cennik 2022

Murarz - cena robocizny w 2022 roku
Murarz - Ceny od 4 lat idą w górę? 2

Ostateczna cena za robociznę jest zależna od bardzo wielu czynników takich jak materiał, na którym będzie się pracowało czy też ogólna trudność pracy. Mówiąc o trudności pracy mamy na myśli sytuacje, w których wykonanie pewnych zleceń wymaga dużo większej wprawy, wysiłku oraz doświadczenia, którego powinniśmy spodziewać się raczej u wieloletnich doświadczonych fachowców.

Dlatego właśnie wycena z na m2 może być dość rozbieżna pomiędzy najniższą a najwyższą stawką. Nasze wyceny powstały na podstawie średnich kosztów robocizny z regionu chodzieskiego, pilskiego i innych okolicznych miejscowości. Dlatego należy mieć świadomość, że ceny w największych polskich miastach mogą być dość zawyżone.

Za murowanie ściany ceglane w Chodzieży będziemy musieli zapłacić od 30 do około 55 zł za m2. Koszt usługi w zależności od regionu będzie się różnił dość nieznacznie. Poniżej średni koszt za usługę razem z materiałem. (Poniższy cennik dotyczy ścian zewnętrznych, murowanie ścian zewnętrznych zazwyczaj jest trochę tańsze jednak nie jest to reguła).

 • Silikat – zazwyczaj pojawia się w postaci cegieł lub bloczków. Jego wykonanie w warunkach zewnętrznych plus koszty materiału to średnio od 185 do 225 zł za m2.
 • Beton komórkowy – występuje najczęściej w postaci klasycznych betonowych bloczków. Cena robocizny razem z materiałem to około od 200 do 230 zł za m2.
 • Keramzytobeton z wkładką termiczną – posiada bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła oraz bardzo wysoką odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Jego wyłożenie to średnio około od 230 do 270 zł za m2.
 • Ceramika poryzowana – z niej wykonuje się głównie pustaki. Ma podwyższony poziom porowatości oraz bardzo dobre właściwości izolacyjne. Za murowanie ściany tym materiałem zapłacimy od 220 do nawet 250 zł za m2.
 • Wyburzenie ściany – to wydatek pokroju od 60 do nawet 200 zł za m2. Skąd tak wysoka stawka? Ponownie wszystko jest zależne od tego co dokładnie wyburzamy i tego jak czasochłonne to będzie. Wyburzenie zwykłego murku z cegieł będzie znacznie tańsze niż usunięcie całej wewnętrznej murowanej ściany.

Murarz w poprzednich latach:

Ceny za usługi murarskie w 2021 roku

(Sama robocizna)

Cena samej robocizny za murowanie ceglanej ściany to koszt od 25 do około `47 zł za metr kwadratowy.

(Robocizna plus materiał)

 • Ściana wykonana z bloczków silikatów to przedział cenowy od 178 do 220 zł za m2.
 • Za klasyczne bloczki z betonu komórkowego będziemy musieli zapłacić od 193 do 224 zł za m2.
 • Za wykonanie ściany z keramzytobetonu z wkładką termiczną to cena 221 do 267 zł za m2.
 • Ściana z ceramiki poryzowanej to koszty od około 217 do nawet 243 zł za m2.

Wyburzenie ściany może kosztować nawet od 54 do nawet 196 zł za m2.

Ceny za usługi murarskie w 2020 roku

(Sama robocizna)

Cena samej robocizny za murowanie ceglanej ściany to koszt od 20 do około `43 zł za metr kwadratowy.

(Robocizna plus materiał)

 • Ściana wykonana z bloczków silikatów to przedział cenowy od 172 do 215 zł za m2.
 • Za klasyczne bloczki z betonu komórkowego będziemy musieli zapłacić od 197 do 220 zł za m2.
 • Za wykonanie ściany z keramzytobetonu z wkładką termiczną to cena 217 do 260 zł za m2.
 • Ściana z ceramiki poryzowanej to koszty od około 210 do nawet 235 zł za m2.

Wyburzenie ściany może kosztować nawet od 45 do nawet 192 zł za m2.

Ceny za usługi murarskie w 2019 roku

(Sama robocizna)

Cena samej robocizny za murowanie ceglanej ściany to koszt od 15 do około `35 zł za metr kwadratowy.

(Robocizna plus materiał)

 • Ściana wykonana z bloczków silikatów to przedział cenowy od 167 do 211 zł za m2.
 • Za klasyczne bloczki z betonu komórkowego będziemy musieli zapłacić od 190 do 215 zł za m2.
 • Za wykonanie ściany z keramzytobetonu z wkładką termiczną to cena 212 do 255 zł za m2.
 • Ściana z ceramiki poryzowanej to koszty od około 201 do nawet 226 zł za m2.

Wyburzenie ściany może kosztować nawet od 41 do nawet 186 zł za m2.