Tynk akrylowy czyli cienkowarstwowy dekoracyjno-ochronny tynk zewnętrzny. Tynk jest odporny na odkształcenia podłoża oraz posiada bardzo niską nasiąkliwość.

Jednak dość szybko się brudzi a zabrudzenia osiadają na nim szybciej niż np. na tynkach silikonowych.

SPIS TREŚCI

  1. TYNK AKRYLOWY NA ZEWNĄTRZ
  2. TYNK AKRYLOWY CZY SILIKONOWY
  3. ILE KOSZTUJE TYNK AKRYLOWY?
  4. JAKA JEST WYDJANOŚĆ TYNKU AKRYLOWEGO?
  5. TYNK AKRYLOWY WEWNĘTRZNY
  6. TYNK AKRYLOWY BARANEK
  7. JAK NAKŁADAĆ TYNK AKRYLOWY?
  8. TYNK AKRYLOWY WADY I ZALETY

1. TYNK AKRYLOWY NA ZEWNĄTRZ

Tynk akrylowy został stworzony głównie z myślą o zastosowaniu zewnętrznym. Tynki akrylowe posiadają wiele przydatnych właściwości takich jak niska nasiąkliwość czy odporność mechaniczna.

Jednak posiadają one jedną bardzo dużą wadę, która skutecznie od niego odstrasza. Jest to to o czym wspomnieliśmy już na samym początku artykułu.

Tynk akrylowy niestety bardzo szybko się brudzi, osiada na nim pył, kurz i inne tego typu zabrudzenia.

2. TYNK AKRYLOWY A SILIKONOWY

Mamy w tym momencie zestawienie jednego z najlepszych tynków elewacyjnych z jednym z najchętniej kupowanych tynków elewacyjnych.

Który jest który i dlaczego tak właśnie jest? Szczegóły i kluczowe informacje na ten temat wyjaśniamy już w tym artykule https://instahome.info/tynk-akrylowy-czy-silikonowy-wady-i-zalety-tynku/

3. TYNK AKRYLOWY CENA

Cena tynku akrylowego nie jest specjalnie wysoka, dlatego cieszy się on tak dużym ze strony klientów.

Średnia cena za 25 kg tynku akrylowego wynosi mniej więcej 130 zł.

4. TYNK AKRYLOWY WYDJANOŚĆ

Wydajność tynku akrylowego jest w bardzo dużym stopni zależna od wykonawcy i jego umiejętności.

Średnio na m2 tynku akrylowego wykorzystuje się około 2kg, jednak słaby wykonawca na m2 jest w stanie wyłożyć nawet około 3kg.

5. TYNK AKRYLOWY WEWNĘTRZNY

Tynki akrylowe podobnie tak jak po prostu większość tynków elewacyjnych można bez większych obaw stosować wewnątrz budynków.

Jest jedna niepisana zasada. Wszystkie tynki zewnętrzne można stosować wewnątrz budynków natomiast nie wszystkie tynki wewnętrzne można stosować na zewnątrz budynków.

6. TYNK AKRYLOWY BARANEK

Jest to zdanie, które pada za każdym razem kiedy jest mowa o tynkach elewacyjnych. Tak da się wykonać efekt baranka na tynku elewacyjnym i nie jest to nawet specjalnie trudne.

Więcej na ten temat znajdziecie tutaj (LINK)

7. TYNK AKRYLOWY JAK NAKŁADAĆ?

Nakładanie tynku akrylowego nie różni się specjalnie od nakładania większości tynków elewacyjnych. Dokładny poradnik na ten temat znajdziecie pod tym linkiem https://instahome.info/jak-nakladac-tynk-akrylowy/

Co do szczegółów na temat warunków w jakich należy nakładać tynk znajdziecie je w karcie technicznej i karcie charakterystyki.