Jeśli szukasz doświadczone oraz rekomendowanego tynkarza w swojej okolicy to kliknij tutaj (LINK) Wybierz jedno z wielu dostępnych fachowców w twojej okolicy. Nie ważne czy jesteś z Chodzieży, Piły czy innego większego lub mniejszego miasta. Z naszą pomocą znajdziesz najlepszych wykonawców w swoim regionie. Wejdź w link i dowiedz się więcej!

Doświadczony tynkarz jest dzisiaj „nabytkiem” na miarę złota. Na rynku robi się coraz ciaśniej i wielu doświadczonych i dobrych fachowców musi coraz częściej rywalizować z tanimi pseudo „fachowcami”, których ceny zdecydowanie są milsze dla oka, ale za to efekty pracy już nie.

Jak dzisiaj wyglądają ceny za usługi tynkarskie i ile wynosi robocizna. Porównaj ceny z dzisiaj i ostatnich lat, zobacz jak się zmieniały i o ile dokładnie poszły w górę? Nasz cennik jest średnią powstałą na podstawie naszych regionalnych wykonawców z Chodzieży, Piły oraz okolic.

Spis treści – tynkarz ceny robocizny

Kontakt z innymi specjalistami

Jeśli szukasz dekarza w swojej okolicy zajrzyj tutaj https://instahome.info/dekarz-kontakt-i-cennik-na-2022-rok/ wybierz najlepszych i najbardziej rekomendowanych!

Jeśli potrzebujesz glazurnika znajdziesz go pod tym linkiem https://instahome.info/glazurnik-w-chodziezy-kontakt-i-cena-wybor-nr-1/ pośredniczymy włącznie najlepszym wykonawcom.

Ceny robocizny prac tynkarskich w 2022 roku na podstawie średnich stawek z regionu

Średnią robocizny ustaliliśmy na podstawie stawek naszych lokalnych wykonawców z okolic Piły oraz Chodzieży. Cennik w innych miejscowościach i regionach może się lekko różnić. Cenę zawsze ustala wykonawca czy firma, którą zatrudnimy do roboty a tutaj trudno jest przewidzieć dokładne stawki. Jednak tak jak już powiedzieliśmy, może i różnice występują jednak nie są one zbyt duże.

Tynkowanie wewnętrzne – robocizna

tynkarz robocizna za tynkowanie wewnętrzne
Tynkarz - ceny robocizny z ostatnich 4 lat 3

  • Cena nanoszenia tynków gipsowych wewnątrz pomieszczeń wynosi średnio od 30 do nawet 50 zł za m2.
  • Tynki cementowo – wapienne natomiast to już troszkę wyższe koszty bo od około 35 do 55 zł za m2.

Wpływ na wycenę robocizny w przypadku obu z tych tynków jest również mocno uzależniony od tego jaką metodą praca będzie wykonywana. Jeśli wykonawca zdecyduje się na realizowanie pracy ręcznie całość będzie trwała po prostu dłużej co zaskutkuje podwyższeniem jej kosztów.

Natomiast w przypadku użycia maszyny będzie sytuacja odwrotna. Czas potrzebny na zrealizowanie zlecenia będzie stosunkowo niższy więc bezpośrednio przełoży się to na koszty robocizny.

UWAGA!!! Prace przygotowawcze również podlegają wycenie. W większości przypadków są to dość drobne sumy. Chodzi tutaj oczywiście o przygotowanie podłoża do pracy itp. Jeśli okaże się, że potrzebne jest wyłącznie gruntowanie powierzchni to całość zamknie się w przedziale od 5 do 15zł za m2.

Jeśli jednak ściana jest nierówna i wymaga konkretnych poprawek to musimy liczyć się, że jej „wyprostowanie” będzie dość kosztowane i może wynieść nawet od 20 do 40 zł za m2.

Te ceny dotyczą wyłącznie powierzchni pionowych czyli ścian, powierzchnie poziome czyli między innymi sufity to już większy koszt ze względu na większe trudności pracy. Za sufity należy dołożyć sobie około 5zł – 8zł na m2.

Tynki zewnętrzne – robocizna

tynkarz robocizna za tynkowanie zewnętrzne
Tynkarz - ceny robocizny z ostatnich 4 lat 4

Tynkowanie zewnętrzne to już zupełnie inna kwestia ponieważ jeśli prace będą wymagały użycia rusztowania to generuje to kolejne niezależne od robocizny koszty.

W takich sytuacjach najczęściej rusztowanie się wypożycza od firmy. Jego koszt to kilka złotych od m2 za dobę. Zatem cena rusztowania jest zależna od jego wielkości. Do tego dochodzą jeszcze koszty transportu, złożenia, rozłożenia itp.

Więcej na ten temat dowiecie się stąd https://www.budujto.pl/pl/blog/Wynajem-rusztowania%2C-czyli-jak-jestesmy-oszukiwani/140 W tym artkule omówiono wszystkie najważniejsze aspekty dotyczące wynajmu rusztowania oraz kilku sztuczek, z których korzystają właściciele wypożyczalni.

Za wykonanie tynku na ścianach zewnętrznych zapłacimy od 30 do nawet 80zł. Na cenę ma tutaj głównie wpływ masa tynkarska, której zdecydowaliśmy się użyć podczas pracy.

  • Za wykonanie tynków akrylowych na elewacji przyjdzie nam zapłacić od 30 do 50 zł za m2 na bazie średnich cen robocizny z Chodzieży oraz okolic. Są to najtańsze w wykonaniu tynki.
  • Położenie tynków silikonowych na elewacji i innych ścianach zewnętrznych to bardzo podobny kosz bo od około 35 do 55 zł za m2. Są to tynki lepszej jakości dlatego wymagają pewnej wprawy ale mimo wszystko również są dość proste.
  • Tynki SISI ze względu na to, że są trudniejsze ponieważ lekko spływają po powierzchni podczas prac to cena robocizny od 40 do nawet 60zł za m2.
  • Tynki mineralne wykonane na zewnętrznych ścianach budynków kosztują od 30 do nawet 80 zł za m2. Są to najgorsze tynki i jednocześnie najtańsze jeśli chodzi o koszt materiału. Zatem dlaczego robocizna tyle kosztuje? Ponieważ wymagają podwójnej pracy i dużej ilości czasu. Tynki mineralne należy zawsze na sam koniec pomalować (chyba, że zrezygnujesz z tego etapu to wtedy całość wyjdzie cię dość tanio, ale nie radzimy rezygnować z tego bo tynk będzie po prostu słaby i nie nadający się do pracy).

Już po wykonaniu tynku należy odczekać przynajmniej 5 dni aby ten zdążył się odpowiednio „zaklimatyzować” na ścianie. To oczywiście generuje koszty dotyczące wynajmu rusztowania itp. Za pracę malowania tynku płacimy również osobno i jest to mniej więcej od 20 do nawet 30zł za m2.

Stawki z poprzednich lat (2019 – 2022)

Robocizna za prace tynkarskie w 2022 roku (najbardziej aktualne)

Tynkowanie wewnętrzne:

Tynki gipsowe wewnętrzne – od 30 do nawet 50 zł za m2.
Tynki cementowo – wapienne – od około 35 do 55 zł za m2.

Tynkowanie zewnętrzne:

Tynki akrylowe – od 30 do 50 zł za m2.

Tynk silikonowe – od 35 do 55 zł za m2.

Tynki silikonowo – silikatowe (SISI) – od 40 do 60 zł za m2.

Tynki mineralne + malowanie – od 60 do 80 zł za m2.

Robocizna za prace tynkarskie w 2021 roku

Tynkowanie wewnętrzne:

Tynki gipsowe wewnętrzne – od 25 do nawet 45 zł za m2.
Tynki cementowo – wapienne – od około 31 do 50 zł za m2.

Tynkowanie zewnętrzne:

Tynki akrylowe – od 24 do 50 zł za m2.

Tynk silikonowe – od 27 do 50 zł za m2.

Tynki silikonowo – silikatowe (SISI) – od 36 do 60 zł za m2.

Tynki mineralne + malowanie – od 54 do 75 zł za m2.

Robocizna za prace tynkarskie w 2020 roku

Tynkowanie wewnętrzne:

Tynki gipsowe wewnętrzne – od 22 do nawet 40 zł za m2.
Tynki cementowo – wapienne – od około 26 do 45 zł za m2.

Tynkowanie zewnętrzne:

Tynki akrylowe – od 20 do 40 zł za m2.

Tynk silikonowe – od 20 do 44 zł za m2.

Tynki silikonowo – silikatowe (SISI) – od 31 do 53 zł za m2.

Tynki mineralne + malowanie – od 50 do 69 zł za m2.

Robocizna za prace tynkarskie w 2019 roku

Tynkowanie wewnętrzne:

Tynki gipsowe wewnętrzne – od 15 do nawet 30 zł za m2.
Tynki cementowo – wapienne – od około 20 do 35 zł za m2.

Tynkowanie zewnętrzne:

Tynki akrylowe – od 15 do 35 zł za m2.

Tynk silikonowe – od 15 do 40 zł za m2.

Tynki silikonowo – silikatowe (SISI) – od 35 do 47 zł za m2.

Tynki mineralne + malowanie – od 45 do 65 zł za m2.