Jeśli szukasz dobrego i polecanego brukarza w swojej okolicy to dobrze trafiłeś. Znajdziesz tutaj listę najchętniej polecanych fachowców z wielu dziedzin. Od glazurnika przez dekarza na właśnie brukarzu kończąc. Dziesiątki polecanych fachowców.

Nie bazujemy na swojej opinii tylko tych, którzy zdecydowali się na współprace. To wy decydujecie jak dobry jest wykonawca, z którym podjęliście współpracę!

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat pracy brukarza oraz poznać aktualny cennik jego usług to zapraszamy do dalszej lektury. Zobaczycie ile kosztują jego usługi dzisiaj i jak mniej więcej zmieniały się na przestrzeni ostatnich kilku burzliwych lat. Poza tym odpowiemy również na najczęściej zadawane pytania odnośnie tego konkretnego zawodu.

Cennik został oparty na wyliczonej przez nas średniej cen za robociznę z naszego regionu tzn. z okolic Chodzieży, Piły, Poznania w skrócie mówiąc w województwie Wielkopolskim.

Cena usług firmy brukarskiej w 2023 roku

Odpytaliśmy firmy brukarskie działające na terenie Chodzieży, Piły i Poznania o ich sceny jakie będą wołać za poszczególne zlecenia.

Poniżej znajdziesz ceny samych usług bez cen za kostkę brukową.

Ułożenie kostki brukowej będzie nas kosztowało od 55 do nawet 70 zł za metr kwadratowy. O finalnej cenie decyduje wielkość zlecenia oraz sposób ułożenia kostki brukowej oraz rodzaj bruku jaki klient będzie chciał mieć ułożony.


Ułożenie kostki granitowej będzie droższe w porównaniu do 2022 roku. Za całość będziemy musieli zapłacić około od 110 do 165 zł za m2 w zależności od formatu elementów granitowych.


Układanie kostki brukowej we wzory od około 130 do nawet 250 z za jeden m2. Rozstrzał cenowy jest ogromny ponieważ wyobraźnia Polskiego inwestora nie zna granic jak wspomina właściciel firmy brukarskiej z Chodzieży ART-Bud Marcin Chlasta

Ułożenie kostki granitowej we wzory niewiele odbiega od tradycyjnej kostki brukowej i oscyluje w przedziale od 160 do nawet 250zł za m2. Różnica w cenach jest nie wielka ponieważ jak twierdzą dobre firmy brukarskie układanie najprostszego wzoru z kostki granitowej to sztuka artystyczna.

Poniżej podam ceny za szczegółowe zlecenia o które często pytacie firmę brukarską.

Cena za schody z kostki brukowej ułożone w wzory z palisadą betonową – oscylują w cenie od 100 do 160 zł za metr bieżący stopnia.

Cena schodów wykonanych z stopnicy betonowej to koszt między 65 – 80 zł za metr bieżący. To właśnie na tą wersję namawiają brukarze swoich klientów. Rachunek jest prosty: Mniej pracy + szybciej wykonane zlecenie równa się oszczędności dla inwestora.
W ogólnym rozliczeniu stopnice schodowe z betonu są tańsze i estetyczniejsze od tych wykonanych w kostce brukowej.

Ułożenie kostki betonowej na tarasie to koszt średni koszt 70 zł do tego należy doliczyć koszt wybrukowania schodów o którym wspomniałem wyżej.

Ułożenie kostki na parkingu i placu manewrowym kosztuje 60-70 zł za metr kwadratowy. Czasami firma brukarska dolicza pracę ziemne wykonane koparką. Robią to na dwa sposoby doliczają 5-10 zł do metra kwadratowego ułożonej kostki jeśli zlecenie jest duże lub jeśli zlecenie jest mniejsze, czyli do 1000 m2 brukarz może zaproponować rozliczenie z przepracowanych godzin koparko-ładowarki.

Stawka za godzinę pracy koparki w Chodzieży to koszt 150 zł, a w Poznaniu za 1 godzinę pracy koparki zapłacisz już 200 zł.

Za chodniki z kostki brukowej zapłacisz od 50 – 70 zł za metr kwadratowy. Cena za metr chodnika zależy głównie od ilości pracy przygotowawczej oraz od komfortu pracy. Trudniej prowadzi się prace brukarskie pomiędzy grządkami kwiatów, które nie mogą zostać zdeptane.

Wjazd z kostki brukowej w 2023 roku jest nieco droższy od chodnika ponieważ potrzebuje solidniejszej podbudowy pod kostkę w końcu będzie po nim przemieszczać się pojazd o wadze 1t i więcej. Wjazd z kostki brukowej kosztuje między 60-85 zł za metr kwadratowy polbruku. W skrajnych przypadkach stawka może być wyższa. Na przykład gdyby koparka nie mogłaby wjechać na budowę i prace ziemne należałoby wykonać ręcznie kopiąc szpadlem.

Wjazd z kostki granitowej jest w cenie 120-180 zł za metr kwadratowy, czyli w podobnej cenie co ułożenie tarasu czy większego placu w kostce granitowej. Ceny nie różnią się znacząco ponieważ nakład pracy jest bardzo podobny

Schody w kostce granitowej to koszt 80-100 zł za metr bieżący jeśli klient zdecyduje się na zrobienie ich z granitu murowego, jeśli inwestor będzie chciał mieć schody wybrukowane łupkiem granitowym lub kostką granitową cena może wzrosnąć nawet o 40%.

Należy mieć świadomość, że ceny za robociznę są w bardzo dużym stopniu zależne od wielu pobocznych czynników takich chociażby jak sposób wykonywanej pracy. Dla przykładu za układnie we bruku we wzory itp. będziemy płacić więcej niż za proste położenie kostki.

Firma Brukarska Chodzież, piła
Firma Brukarska Chodzież

Ceny robocizny za usługi brukarskie na 2022 rok

Istotnym czynnikiem wpływającym na cenę jest również jej rozmiar. Za kostki wielkoformatowe będzie dane zapłacić nam znacznie mniej natomiast w przypadku bardzo małego formatu ceny usług będą szły w górę. Jest to normalne ponieważ praca z małymi elementami zabiera znacznie więcej czasu niż z tymi o większym formacie.

Ważne też jest na jakim konkretnie materiale będziemy pracować. Kostka granitowa w porównaniu do klasycznej brukowej wyjdzie znacznie drożej i przyjdzie nam za nią zapłacić większe sumy.

Ułożenie kostki

UWAGA! Są to ceny samej robocizny nie uwzględniające materiału.

 • Ułożenie kostki brukowej będzie nas kosztowało od 45 do nawet 70 zł za metr kwadratowy. O finalnej cenie decydować będzie najczęściej format kostki.
 • Ułożenie kostki granitowej jest już dużo większym finansowym przedsięwzięciem. Za całość będziemy musieli zapłacić około od 93 do 152 zł za m2 w zależności od formatu.
 • Układanie kostki brukowej we wzory od około 90 do nawet 110 z za jeden m2.
 • Ułożenie kostki granitowej we wzory jest z tego zestawienia najdroższe i kosztuje od 124 do nawet 180zł za m2.

Oczywiście trzeba mieć świadomość, że występują wzory zarówno proste jak i skomplikowane i w zależności od tego, na który się zdecydujemy cena będzie inna. Ceny tych najbardziej złożonych potrafią nawet przekraczać od 200 zł za m2, jednak tutaj mamy do czynienia z usługami już specjalistycznych fachowców, których prac nie podejmie się wielu.

Pozostałe prace brukarskie

 • Montaż siatki ogrodzeniowej z podmurówką – za tego typu pracę w Chodzieży i okolicach wykonawcy liczą sobie od 110 do nawet 150 zł za metr bieżący (w skrócie mb.)
 • Zamontowanie obrzeży trawnikowych – jest to w porównaniu do pozostałych prac zadanie stosunkowo szybkie i prosty a jego cena waha się między 25 a 40 zł za mb.
 • Montaż płyt trawnikowych – jest to zazwyczaj podobna cena lub tańsza jak w przypadku montażu klasycznej kostki brukowej. Zaczyna się od 50 a kończy na maksymalnie 70 zł za mb. Całość prac wykonuje się stosunkowo szybko i prosto (jeśli jesteś doświadczonym wykonawcą).
 • Montaż palisad – jeśli chodzi o zamontowanie palisady to należy liczyć się z kosztami od 50 do nawet 70 zł za mb.
 • Montaż płyt ażurowych – tutaj średnie ceny wynoszą od około 45 do 60 zł za mb.

Cennik firmy brukarskiej na przestrzeni lat

wzory kostki brukowej
Wzory kostki brukowej mają wpływ na cenę usług brukarskich

Ceny robocizny na 2021 rok

Ułożenie kostki

 • Ułożenie kostki brukowej – od 43 do nawet 67 zł za metr kwadratowy.
 • Ułożenie kostki granitowej – od 88 do 143 zł za m2.
 • Układanie kostki brukowej we wzory – od około 84 do nawet 105 z za jeden m2.
 • Ułożenie kostki granitowej we wzory – kosztuje od 121 do nawet 175zł za m2.

Pozostałe prace brukarskie

 • Montaż siatki ogrodzeniowej z podmurówką – od 105 do nawet 144 zł za metr bieżący.
 • Zamontowanie obrzeży trawnikowych – cena waha się między 22 a 38 zł za mb.
 • Montaż płyt trawnikowych – cena zaczyna się od 45 a kończy na maksymalnie 66 zł za mb.
 • Montaż palisad – od 46 do nawet 63 zł za mb.
 • Montaż płyt ażurowych – ceny wynoszą od około 41 do 53 zł za mb.

Ceny robocizny na 2020 rok

Ułożenie kostki

 • Ułożenie kostki brukowej – od 43 do nawet 67 zł za metr kwadratowy.
 • Ułożenie kostki granitowej – od 88 do 143 zł za m2.
 • Układanie kostki brukowej we wzory – od około 84 do nawet 105 z za jeden m2.
 • Ułożenie kostki granitowej we wzory – kosztuje od 121 do nawet 175zł za m2.

Pozostałe prace brukarskie

 • Montaż siatki ogrodzeniowej z podmurówką – od 105 do nawet 144 zł za metr bieżący.
 • Zamontowanie obrzeży trawnikowych – cena waha się między 22 a 38 zł za mb.
 • Montaż płyt trawnikowych – cena zaczyna się od 45 a kończy na maksymalnie 66 zł za mb.
 • Montaż palisad – od 46 do nawet 63 zł za mb.
 • Montaż płyt ażurowych – ceny wynoszą od około 41 do 53 zł za mb.

Cena ułożenia kostki brukowej z materiałem

Ile kosztuje kostka brukowa z materiałem? To jest pytanie które jest najczęściej zadawane firmą brukarskim.

Trzeba nadmienić że brukarz nie przepada za tym pytaniem ponieważ jest mało precyzyjne w związku z tym potencjalny klient słyszy w telefonie serie pytań aby doprecyzować pytanie lub mało konkretny przedział od – do.

Zanim złożysz zapytanie o ofertę firmy brukarskiej w Twoim regionie przeczytaj poniższe pytania, które przygotują cię do rozmowy. Firmy brukarskie inaczej rozmawiają z klientami którzy wiedzą czego chcą. Można założyć taki klient jest zdecydowany na zamówienie usługi brukarskiej, a nie dzwoni tylko pogadać.

Cena ułożenia kostki brukowej jest uzależniona od:

 • Jakie będzie przeznaczenia utwardzenia brukiem? Czy ułożona kostka będzie chodnikiem pod ruch pieszy czy wjazdem do domu dla samochodu, a może chodzi o parking pod ciężki ruch mechaniczny. Ta informacja jest potrzebna w celu wyliczenia grubości podbudowy pod kostkę i kosztów materiału który będzie użyty.
 • W jakim miejscu będzie kładziona kostka? Czy koparka będzie miała dostęp aby wykonać prace ziemne, czy na terenie placu budowy są elementy których nie można usunąć, a które nie mogą ucierpieć w trakcie kładzenia kostki. Ma to wpływ głównie na komfort pracy ekipy brukarskiej i jest składową ceny wykonania kostki brukowej.
 • Wzoru w jaki ma być kostka ułożona – układanie małego ronda z kostki brukowej przed domem nie będzie kosztować tyle samo co symetryczne wybrukowanie całości Pol brukiem. Zastanów się ile różnych kształtów kostki brukowej chcesz mieć przed domem. W Ile kształtów ma być ułożona Twoja kostka? Czy kostka będzie ułożona w ramki, koła czy fale?
 • Gdzie kostka ma być ułożona? Firma brukarska z Warszawy nie będzie konkurencyjna cenowo w Poznaniu. Chyba że inwestycją jest parking przed galerią handlową. Zlecenie ułożenie kostki wokół domu na metrażu 400 m2 zostawi raczej brukarza z okolic Poznania.
 • Jaką kostkę brukową masz na myśli? To jedno z najważniejszych pytań na jakie musisz znać odpowiedź zanim zadasz pytanie ile kosztuje ułożenie kostki brukowej z materiałem? Rozstrzał cenowy kostki brukowej jest ogromny. Także to pozwoli brukarzowi zawęzić przedział cenowy dla zapytania. W 2023 roku za nową kostkę brukową zapłacisz między 28 zł – 190 zł za metr kwadratowy. W ramach doprecyzowania te przedział cenowy dotyczy samej kostki brukowej.

Przygotuj odpowiedzi na powyższe pytania, a brukarz potraktuje Cię poważnie.

Oczywiście może zapomnieć lub był w trakcie prac i nie miał możliwości zanotowania sobie kontaktu i treści zapytania. Wówczas przypomnij mu się o innej porze dnia podając imię i miejscowość – tak brukarz najszybciej Cię skojarzy.

Tania kostka brukowa.

Chyba każdego co zbiera oferty interesuje, aby kupić kostkę brukową jak najtaniej się da. Jest kilka sposobów, aby uzyskać lepsza cenę niż hurtownia czy market oferują.

Pozwól firmie brukarskiej kupić materiał na Twoją budowę. Najważniejszym klientem dla producenta kostki brukowej jest wykonawca. Także możesz zdać się na wykonawcę, aby użył swoich układów i wynegocjował dla Ciebie lepszą cenę niż możesz uzyskać.

Zakup kostki brukowej w II drugim gatunku. Jest to opcja ryzykowna ponieważ kostka w drugim gatunku może mieć defekty ukryte które wyjdą w trakcie użytkowania. Jak na przykład słabo zagęszczona kostka będzie się łuszczyć już nawet po pierwszej zimie. Inny przykład gdy producent użyje przy produkcji nieodpowiedniego plastyfikatora i po krótkim czasie wyjdą białe wykwity, które towarzyszą zaprawą zwykłym murarskim.

Cieńsza kostka jest tańsza. Totalny standard grubości kostki brukowej to 6 cm. Jest ona używana zarówno do brukowania wjazdów domów dla samochodów osobowych oraz i do brukowania chodników. Tańsza jest kostka brukowa o grubości 4 cm. Jednak wymaga ona solidniejszej podbudowy. Czy oszczędność 10% na cenie jest tego warte? Zostawiam to do prywatnej oceny.

Tania kostka brukowa z rozbiórki. Wbrew pozorom taka okazja jest bardzo pożądana. Pamiętam kolejki chętnych do zakupu rozbiórkowej kostki, gdy Lidl wymieniał kostkę na swoim parkingu przed sklepem. Podobnie było z parkingiem PKP, czy Intermarche. Taką kostkę można było nabyć za 5 zł od metra. Co prawda była podniszczona, wypłowiała ale była tania, a dla zorientowanego kupującego mogła być jak nowa. Wystarczyło ją tylko zaimpregnować dwa razy impregnatem w kolorze i była jak nowa.

Co następne po ułożeniu kostki brukowej?

Prace z podłożem nie kończą się na ułożeniu samej kostki a przynajmniej na pewno nie powinny, ponieważ należy ją jeszcze przed eksploatacją odpowiednio zaimpregnować. Wszystkiego na temat samej impregnacji kostki brukowej dowiecie się między innymi z tego artykułu https://www.budujto.pl/pl/blog/Jak-impregnowac-kostke-brukowa/15. Wielu brukarzy (choć nie wszyscy) w ofercie swoich usług zawiera również możliwość zaimpregnowania powierzchni. Jest bardzo istotny element, którego nie należy pomijać.

Jednak jak już pewnie zdążyliście się domyśleć to również swoje kosztuje i stanowi dodatkowy koszt wykonania całego podłoża.

Kostka Brukowa Chodzież, Budzyń, Piła, Oborniki

Układamy kostka brukowa Chodzież, Budzyń, Piła, Oborniki, Wągrowiec. Niska Cena za usługi naszej firmy brukarskiej. Układamy schody w wzory z kostki granitowej, chodniki w wzory wybrane przez klienta. Moja firma brukarska ułoży chodnik z kostki brukowej i kostki granitowej. Układanie Polbruk Poznań jest możliwy z wcześniejszą wyceną kosztów transportu. Transport kostki brukowej na plac budowy. Tania firma do kostki brukowej. Ułożenie Kostka brukowa cena już od 25 zł za metr kwadratowy.

Oferta dla firm Brukarskich

Brukarzu jeśli chcesz widoczną reklamę Twojej firmy brukarskiej w wybranej przez Ciebie miejscowości? Skontaktuj się z nami.

Przedstawimy ci ofertę taniej reklamy, która przyciągnie klientów.

Będą się kontaktować z Tobą przez wybraną Ciebie formą kontaktu – telefoniczną lub mailową.