Możemy spotkać się z coraz częstszą tendencją wśród sklepów budowlanych oraz hurtowni jeśli chodzi o umieszczanie w swoich ofertach produktów takich jak testery czy próbki farb i próbki tynków dekoracyjnych. Oczywiście jak nazwa wskazuje próbka oraz tester zawierają znacznie mniejszą ilość materiału niż całe produktu, jednak nie stanęło to kupującym na przeszkodzie by znaleźć dla nich bardzo praktyczne zastosowanie. Jakie? Poznacie je w dalszej części artykułu.

Życzymy miłej lektury 😉

Jakie zastosowanie mają próbki tynków i próbki farb?

Oczywiście głównym założeniem tych produktów jest to aby klient zamówił je przed właściwą dekoracją aby mieć pewność, że to jest to czego szukał i wiedział czego się spodziewać. Są też bardzo dobrą formą zapoznania się wykonawcy z produktem.

Jednak jeśli chodzi o faktyczne zastosowanie ludzie bardzo często decydują się na zakup ze względu na korzyści wynikające z mniejszej pojemności. Ma to swoje zalety w sytuacjach takich jak prace renowacyjne czy uzupełniające.

Wystarczy wyobrazić sobie sytuację gdzie nasza elewacja została uszkodzona i musimy po prostu załatać niewielki fragment ściany. Kupowanie całego opakowania nowego tynku na niecały m2 to nie tylko strata pieniędzy ale i surowców. I tutaj właśnie rozwiązaniem są testery. Dobre 50% naszych zamówień na testery jak nie więcej jest właśnie związane z renowacją lub naprawą.

Ile kosztują takie testery tynków?

Cóż jest to oczywiście zależne od produktów, których one dotyczą i ilości jaką zawiera tester. Najlepiej jest jednak porównać po prostu ceny na własną rękę https://www.budujto.pl/pl/c/Probki-tynkow-i-probki-farb/275 znajdziecie tutaj aktualnie wycenione testery kilku tynków i farb.

I mówimy na starcie, tak jeśli podzielicie cenę przez ilość to zobaczycie, że jeśli chodzi ilość na 1l to tester będzie droższy, ale jest to normalny zabieg z kilku powodów. Po pierwsze do wyprodukowania testera wykorzystuje się pracę tych samych ludzi, którzy produkują również zwykłą farbą, wartość ich pracy nie jest niższa z powodu innego produktu.

Drugą kwestią jest to, że wraz ze sprzedażą testera produkuje się zupełnie nowe opakowania co również generuje koszty. Podsumowując aby tester po prostu zarobił na siebie, cena na jeden litr farby musi być wyższa. Jednak nawet mimo tego wszyscy są tutaj wygrani. Klient nie musi kupować całej dekoracji za ponad 100 zł w góry tylko tester za 20 – 25zł.

Na bazie jakich farb powstają testery?

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat produktów, na podstawie, których produkowane są testery to zachęcamy do przejrzenia tego artykułu https://instahome.info/farba-strukturalna-zalety-wady-oraz-ceny/ znajdziesz tam odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące farb strukturalnych oraz całą masę bardzo przydatnych informacji, które powiedzą ci dużo więcej o samym produkcie,

Jak się przygotowuje testery?

Jak produkuje się Próbki Farb i Próbki Tynków
Próbki Farb i Próbki Tynków – Komu to potrzebne? 2

Przygotowanie testera jest mniej więcej podobne do przygotowania pełnego produktu. Przechodzi ono dokładnie przez ten sam proces jakim jest mieszanie, zabezpieczenie oraz pakowanie całości. Jednak cała procedura jest znacznie szyba ze względu na jego niewielkie gabaryty w porównaniu z klasycznymi farbami.

Oczywiście cały powyżej opisany proces ma miejsce w siedzibie współpracującej z nami firmy w miejscach takich jak mieszalnia oraz obszar pakowania. Nasi partnerzy nie chcą ryzykować, że wysyłka bezpośrednio od producenta mogłaby być uszkodzona lub źle przygotowana, dlatego wolą robić wszystko bezpośrednio u siebie i mieć pewność, że osobiście doglądane przez nich próbki i inne tynki lub farby dekoracyjne są odpowiednio przygotowane i gotowe do wysyłki.

Gdzie kupić testery i próbki tynków?

Osobiście najbardziej polecamy kupowanie ich bezpośrednio na stronach hurtowni oraz sklepów budowlanych takich jak te z linku powyżej. Dlaczego? Ponieważ ceny będą tam najlepsze. Szczerze odradzamy kupowanie na stronach takich jak allegro, ze względu na to, że wtedy przepłacimy za produkt.

Marża allegro jest na tyle wysoka, że sprzedający są zmuszeni do dość znacznego zawyżania cen produktów. Dlatego właśnie polecamy kupowanie bezpośrednio na ich indywidualnych sklepach internetowych. Wy zapłacicie mniej a sprzedający zarobi więcej. Sytuacja, w której każdy wygrywa.