Dobrej jakości drzwi zewnętrzne muszą charakteryzować się odpornością na ciężkie warunki atmosferyczne takie jak opady czy silny wiatr. Bardzo istotne jest również to aby ich mechanizm czyli klamka, zamek itp. był odporny na korozję.

Ile kosztują drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne z racji, że muszą być znacznie odporniejszy i bardziej wytrzymały na ciężkie warunki zewnętrzne są znacznie droższe od zwykłych drzwi wewnętrznych.

Za drzwi wejściowe bez ościeżnicy przyjdzie nam zapłacić ponad 1000 zł, taka jednak należy się nastawić, że wydatek będzie większy o te 100 – 200 zł (jest to cały czas cena wyłącznie skrzydła drzwiowego).

Natomiast za cały zestaw drzwi zewnętrznych z ościeżnicą przyjdzie nam zapłacić około 2000 zł jak nie więcej, drzwi zewnętrzne są niestety do dość drogą inwestycją i ciężko jest znaleźć nowe za niższe stawki niż te co podaliśmy.

Gdzie kupić drzwi zewnętrzne?

Można je bez problemów znaleźć w większych sklepach budowlanych takich jak Castorama, Leroy Merlin, Obi itp. Znajdziecie tam również jednocześnie najpewniej najtańsze opcji drzwi zewnętrznych, w sklepach specjalistycznych przyjdzie nam za nie zapłacić nawet do dwóch razy więcej.

Warto jednak również rozejrzeć się po stronach popularnych drzwiowych producentów takich jak między innymi Lukar.

Ile kosztuje zamontowanie drzwi zewnętrznych?

Za usługę montażu drzwi zewnętrznych przyjdzie nam zapłacić około 400 – 500 zł. Są to mniej więcej średnie stawki, które liczą sobie sklepy.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że w niektórych regionach czy miastach stawka ta może być trochę wyższa np. w takiej warszawie tego typu usługi są droższe, a w innych dużo tańsza, tyczy się to oczywiście niewielkich miejscowości.

Jak zabezpieczyć drzwi zewnętrzne?

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie drzwi zewnętrznych jest zamontowanie zadaszenia a dokładniej daszku pochyłego znajdującego się bezpośrednio nad wejściem.

Dzięki niemu możemy w skuteczny oraz efektywny sposób zabezpieczyć nasze drzwi przed intensywnymi opadami deszczu, śniegu, gradu czy też silnym wiatrem.

Należy zwrócić szczególną uwagę na to aby zadaszenie, na które się zdecydujemy były zamontowane pod skosem. Jest to o tyle ważne, ponieważ ta taktyka zapewnia najlepszą formę ochrony.

Czym myć drzwi zewnętrzne?

Najlepszym sposobem na umycie drzwi zewnętrznych jest wyczyszczenie ich przy pomocy wody i nieżrącego płynu do czyszczenia, najlepiej w tym przypadku sprawdzi się mydło czy nawet zwykły płyn do mycia naczyń.

Całość obmywamy najlepiej przy pomocy delikatnej gąbki lub ręcznika, staramy się unikać szorstkich przedmiotów takich jak szczotki, ponieważ w ten sposób bardzo łatwo porysujemy drzwi.