Dobry tynk strukturalny na elewację musi charakteryzować się odpornością na ciężkie warunki atmosferyczne.

Powinien być łatwy do utrzymania w czystości, ciężki do zabrudzenia, czy też odporny na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym powinien się również dobrze prezentować.

Jednak tynki na elewację to nie wszystko, warto również zadbać o wnętrze budynku.

Jeśli jesteście zainteresowani to zachęcamy do przeczytania bloga o najbardziej polecanych dekoracyjnych tynkach wewnętrznych https://instahome.info/ktory-tynk-strukturalny-do-wnetrz-cena-wzory-i-efekt-betonu/

TYNK STRUKTURALNY KORNIK

struktura tynku typu kornik

Jest to chyba drugi najpopularniejszy tynk strukturalny zaraz obok baranka. Najczęściej stosuje się go na fasadach oraz elewacjach budynków, jednak wiele osób wykonuje go np. w korytarzach.

Kornik pomimo że przez wielu jest już wysłany do „lamusa” wciąż cieszy się ogromną popularnością i nie zapowiada się aby miało się to zmienić w najbliższym czasie.

JAK NAKŁADAĆ TYNK „KORNIK”?

Nie jest to trudne, zakupiony tynk nakładamy pacą od lewej do prawej strony lub od dołu do góry. Następnie wygładzamy go. Można powiedzieć w sumie, że to już cały proces.

W internecie nie brakuje poradników, które dokładnie prezentują ten proces. Zachęcamy do zapoznania się z nimi przed rozpoczęciem prac.

TYNK STRUKTURALNY BARANEK

tynk strukturalny baranek

Była mowa o drugim najpopularniejszym tynku to teraz czas porozmawiać o pierwszym. Tynk strukturalny baranek to już prawdziwy klasyk jeśli chodzi o tynki zewnętrzne.

Jest on znany chyba każdemu Polakowi, który kiedykolwiek zastanawiał się nad wyglądem swojej elewacji.

JAK NAKŁADAĆ TYNK „BARANEK”?

Tynk baranek nakładamy przy pomocy pacy od góry do dołu.

Kiedy zostanie już wyłożony na ścianę zacieramy go aby uzyskać w miarę jednolitą strukturę.

Później można go opcjonalnie pomalować farbą.

JAKIE TYNKI STRUKTURALNE NA ELEWACJE OPRÓCZ KORNIKA I BARANKA?

Oprócz wymienionych przez nas klasyków bardzo chętnie wybierane są wszelkie tynki imitacyjne. Popularnością wśród nich cieszą się tynki o imitacji drewna czy cegły.

Są bardzo realistyczne i dość łatwe w wykonaniu.

tynk imitujący cegłę

Powyżej mamy przykład tynku strukturalnego o imitacji cegły. Tego typu tynki zazwyczaj są całkowicie odporne na warunki atmosferyczne i nie tylko.

Cegła nadaje elewacjom i fasadom budynków prawdziwego loftowego stylu.

modelino d tynk o imitacji deski

Imitacja deski również jest bardzo wiarygodna i dopiero po bliższym i dokładnym przyjrzeniu się jej z bliska można dostrzec, że jest to tynk.

modelino d tynk o imitacji deski z bliska

Imitacja deski z bliska

Warto pamiętać, że te tynki strukturalne imitacyjne nie są zarezerwowane wyłącznie dla elewacji czy fasad, ale równie dobrze sprawdzą się wewnątrz pomieszczeń.

Nadadzą im charakteru oraz prawdziwej „duszy”.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tynków strukturalnych zapraszamy do tego artykułu https://instahome.info/tynk-strukturalny-qa/.

Odpowiadamy w nim na najczęściej zadawane pytania na temat tynku strukturalnego.