Lakierobejca do drewna jest bardziej produktem dekoracyjnym niż strikte ochronnym, co prawda zapewnia warstwę ochronną dla drewna, jednak jej głównym zadaniem jest nadanie obiektom nowych kolorów czy odcieni.

Co to jest lakierobejca?

Tak jak już powyżej powiedzieliśmy jest to specjalny ochronno-dekoracyjny „lakier” na elementy drewniane dzięki, któremu będziemy w stanie odnowić i nadać nowe życie naszym starym drewnianym meblom czy innym podobnym obiektom.

Jak dokładnie ona działa?

Podczas zakupu bądź zamówienia przez internet wybierasz kolor, który cię interesuje i dostajesz od razu gotowy zabarwiony produkt. Jedyne co musisz zrobić to dokładnie wymieszać go przed podjęciem pracy.

Następnie malujesz nią obiekt, który cię interesuje zupełnie jakbyś malował/a ścianę przy pomocy klasycznej farby.

Jakie są właściwości lakierobejcy?

Posiada kilka bardzo przydatnych i unikatowych cech chociażby takich jak odporność na ciężkie warunki atmosferyczne.

Pomimo, że jest to bardziej dekoracja niż produkt ochronny bardzo dobrze sprawdza się w obu tych rolach. Lakierobejca tworzy tak samo jak lakier ochronną warstwę wokół drewnianego elementu przez co zapewnia jej osłonę przed warunkami atmosferycznymi czy też promieniowaniem UV.

Jednak nie chroni przed biozagrożeniem w postaci grzybów, pleśni, porostów, mchu itp.

Nie licząc warstwy ochronnej bardzo istotne w przypadku lakierobejcy są jej właściwości dekoracyjne dzięki, którym jest w stanie nadać zupełnie nowe kolory.

Od klasycznych drewnianych brązów przez ciepłe żółcie na zimnych błękitach, bielach i szarościach kończąc.

Jakie lakierobejce warto kupić?

Wśród najbardziej polecanych znajdziemy takie już można powiedzieć klasyczne i kultowe marki jak Vidaron, Sidolin czy Drewnochron.

Są to producenci, którzy cieszą się na polskim rynku bardzo dużym zaufaniem oraz sympatią kupujących. Wśród najpopularniejszych produktów które możemy polecić z czystym sumieniem znajdują się:

Sadolin Extra Lakierobejca

Bez tytulu
Lakierobejca do drewna - tutaj liczy się wygląd 4

Vidaron Lakierobejca ochronno-dekoracyjna

vidaron lakierobejca
Lakierobejca do drewna - tutaj liczy się wygląd 5

Drewnochrom lakierobejca

drewnochron lakierobejca
Lakierobejca do drewna - tutaj liczy się wygląd 6

Każdy z wyżej wymienionych produktów był prze nas testowany, dlatego nie zostawiamy wątpliwości, że są to wyroby naprawdę wysokiej jakości i warte swojej ceny.

Jeśli chodzi o ich dostępność to bez problemy jesteśmy w stanie zamówić je w sklepach internetowych takich jak internetowe hurtownie budowlane czy też na platformach takich jak allegro.

Warto też odwiedzić strony lub ich stacjonarne punkty sklepów takich jak OBI, Castorama, Leroy Merlin.