Folia w płynie jest niezwykle wygodnym produktem zarówno dla prawdziwych fachowców jak i dla tak zwanych niedzielnych wykonawców.
Jest bardzo łatwa w użyciu i nie sprawia żadnych problemów osobom korzystającym z niej, można powiedzieć, że proces nanoszenia jej przypomina malowanie farbą.
Co to jest folia w płynie
Jest to nic innego jak specjalna guma w płynie o izolacyjnych właściwościach. Jest bardzo elastyczna i bardzo często stosuje się ją w warunkach sanitarnych. Świetnie nadaje się do hydroizolacji i wszelkich innych prac mających zabezpieczyć pomieszczenie przed wilgocią.
Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób ceniących sobie nie tylko wygodę ale również bardzo praktyczne i efektowne rozwiązania i to w dodatku jeszcze wygodne.
Czy warto stosować folie w płynie?
Jak najbardziej, tak jak już powyżej podkreśliliśmy jest ona bardzo prosta, szybka i wygodna w użyciu. Świetnie sprawuje się np. w pomieszczeniach sanitarnych takich jak szpitale.
Jest to między innymi dowodem na to, że mamy do czynienia z produktem wysokiej jakości z racji, że osoby chore przebywające właśnie w szpitalach muszą mieć zapewnione jak najwyższe warunki higieniczne.
Jednak szpitale czy przychodnie nie są ograniczeniem dla zastosowań tej folii. ponieważ równie dobrze możemy ją stosować po prostu u siebie w domu.
Jak stosować folię w płynie?
Stosowanie jest naprawdę bardzo proste, nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu ani niezwykłych warunków. Powiedziałbym nawet, że z tym zadaniem poradzi sobie nawet osoba, która nigdy nie miała w ręku pędzla.
- Przygotowanie podłoża – jest to bardzo istotne aby zadbać o to, by powierzchnia była jak najdokładniej oczyszczona. Należy ją zamieść, umyć oraz bardzo dokładnie osuszyć. Jeśli będzie znajdował się tam brud lub zbyt duża wilgoć folia się nie przyklei.
- Nanoszenie pierwszej warstwy – robimy to przy pomocy pędzla, może być to klasyczny pędzel malarski taki, którego używamy do malowania jak sama nazwa wskazuje ścian przy pomocy farb. Kiedy pierwsza warstwa zostanie już naniesiona należy odczekać od 3 do 6h aż całkowicie wyschnie. Dopiero po tym czasie będzie można nakładać 2 warstwę.
- Nanoszenie drugiej warstwy – wygląda ono identycznie jak nanoszenie warstwy pierwszej, tylko trzeba zwrócić uwagę na jedyną zmianę i jednocześnie najistotniejszą. Druga warstwa musi być nakładana prostopadle do pierwszej.
Ile kosztuje folia w płynie?
Za 15 kilogramowe opakowanie dobrej jakości folii w płynie przyjdzie nam zapłacić w okolicach 130 – 150 zł.
Jej wydajność natomiast to mniej więcej 0,4 kg na m2. Czyli z jednego opakowania powinniśmy być w stanie wykonać aż dwie warstwy po około 18m2 każda.
Są to oczywiście tylko poglądowe szacunki wiele zależy od umiejętności wykonawcy, ale możemy spokojnie powiedzieć, że folia w należy do kategorii produktów wydajnych.