Ceny tynków strukturalnych są bardzo ruchliwe ze względu na panujące warunki. Pandemia COVID19 ograniczyła dostawy wielu surowców.

Przez to ceny, m.in. tynków strukturalnych strasznie poszły w górę i cały czas są niestabilne. Jednak zdecydowaliśmy się wykonać dla was poglądową wycenę, która pomoże wam mnie więcej zorientować się w aktualnych cenach.

Natomiast jeśli interesują was też dekoracyjne tynki strukturalne na elewacje to zapraszamy do tego artykułu https://instahome.info/jaki-tynk-strukturalny-elewacyjny-wybrac/

TYNK STRUKTURALNY SILIKONOWY

Tynk strukturalny silikonowy jest na obecną chwilę najlepszym wyborem jeśli chodzi o jakość. Lepszy od niego może być jedynie tynk hydrofilowy, jednak on nie jest stosowany na szerszą skalę ze względu na cenę.

Za tynk strukturalny silikonowy zapłacimy od 180 do nawet 400 zł za 25kg. Taki rozstrzał cenowy spowodowany jest tym na jakie pigmenty się zdecydujemy.

Tynki z najdroższymi pigmentami potrafią kosztować nawet około 700 zł za 25kg.

TYNK STRUKTURALNY ŻYWICZNY

Tynki strukturalne żywiczne od zawsze były chętnie wybierane. Jest tak ze względu na ich właściwości i wysoką odporność.

Tynk strukturalny żywiczny to koszt od około 150 do 350 zł za 15 kg.

Na dobrą sprawę tynki żywiczne to również jest podkategoria tynków, w której możemy znaleźć zarówno tańsze jak i droższe opcje.

TYNK STRUKTURALNY AKRYLOWY

Tynk strukturalny akrylowy jest najchętniej wybieranym tynkiem ze względu na cenę. Tynk akrylowy może i nie jest aż tak wydajny jak silikonowy, ale nadrabia to ceną.

Za 25 kg tynku akrylowego zapłacimy już od około 70 do około 250 zł. Żeby była jasność, tynk akrylowy nie jest zły tylko nie posiada aż tylu właściwości co silikonowy.

TYNK STRUKTURALNY WAPIENNY

Tynki strukturalne wapienne będziecie mogli kupić od 300 do 350 zł za 10 kg. Są to tynki najbardziej tradycyjne i jednocześnie bardzo powszechne.

Mimo to coraz mniej osób się na nie decyduje i sięga po silikonowe lub akrylowe.

TYNK STRUKTURALNY BETON

Tynki strukturalne o efekcie betonu są bez wątpienia jednymi z popularniejszych. W szczególności w Polsce, na ten moment jest z czego wybierać.

Znajdują one głównie swoje zastosowanie wewnątrz budynków, jednak nie jest to twarda reguła. Luxmal, Guardi, Pigio…to tylko kilka z najpopularniejszych z nich.

efekt płyt betonowych

tynk strukturalny o efekcie betonu architektonicznego 1

Efekt betonowych płyt jest bardzo dobrą opcją, jeśli zależy wam na uzyskaniu klimatycznej industrialnej ściany. Przypadnie do gustu osobom, które nie preferują jednolitych strukturalnie ścian.

(zdj)

Warto również zwrócić uwagę na wykonanie szczelin między płytami. Będzie się ono znacząco różniło w zależności od metody wykonawcy.

Efekt betonu architektonicznego

farba o imitacji betonu architektonicznego 1

Kolejną popularną opcją jest efekt betonu architektonicznego. Charakteryzuje się spójną i jednolitą powierzchnią. Przypomina wielką betonowa płytę pełniącą funkcje ściany.

Efekt betonu z ubytkami

efekt betonu dekoracyjnego z ubytkami

Możliwe jest wykonanie przy pomocy tynku strukturalnego specjalnego efektu ubytków. Tak jak nazwa samego efektu wskazuje na strukturze tynku betonowego pojawią się ubytki.

NAJLEPSI PRODUCENCI

Naszym osobistym zdaniem najlepszymi producentami tynków strukturalnych jest Guardi, Pigio i Luxmal. Oczywiście dobrych producentów jest więcej, ale ci trzej są według nas wyjątkowo dobrzy.

Z czystym sumieniem możemy ich polecić.

Polecamy wam jeszcze zajrzeć do tego bloga, w którym szybko odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania na temat tynków strukturalnych https://instahome.info/tynk-strukturalny-qa/