Kiedy decydujemy się na elewację domu zależy nam na połączeniu ze sobą bardzo przyjemnych walorów wizualnych z praktyczną wytrzymałością. Czyli w skrócie nie mogliście trafić lepiej niż na tego bloga.

Znajdziecie tutaj najmodniejsze, najatrakcyjniejsze oraz bardzo wytrzymałe inspiracje elewacyjne z wizualizacjami. Zapraszamy do krótkiej ale treściwej lektury 😉

Kamienna elewacja domu

Kamienna elewacja jest świetny wyborem jeśli cenimy sobie zimny ale jednocześnie elegancki i stonowany klimat utrzymany w industrialnym stylu.

dom z imitacji kamienia 1
Modna elewacja domu - to najlepsze rozwiązania! 5

Jak uzyskać efekt kamienia na elewacji bez używania, hmmmm no….. prawdziwego kamienia naturalnego? (Nie wykorzystuje się już prawdziwego kamienia w tego typu konstrukcjach budowlanych, ponieważ jest materiałem bardzo zimnym niezwykle trudnym do ogrzania.)

Zamiast tego lepiej jest sięgnąć np. po zewnętrzny tynk elewacyjny o imitacji kamienia naturalnego, jednym z najpopularniejszych na ten moment jest Weber.pas Modelino C, można go swobodnie stosować zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń.

Chyba, że nie chcemy bawić się w tynki, to wtedy możemy zdecydować się na co na inny materiał, a dokładniej łupek, który jest bezpośrednio nakładany na elewację. Cenowo wychodzi dość podobnie, a czasem nawet taniej jeśli wykonamy go na odpowiednim metrażu.

Należy, jednak uważać bo nie jest on bardzo wytrzymały i w przypadku uderzenia w niego z jakiegoś cięższego przedmiotu może dojść do uszkodzenia.

Elewacja o imitacji deski

Skoro był kamień to i nie może zabraknąć i deski, na szczęście żyjemy w takich czasach gdzie aby uzyskać efekt drewna nie jest nam potrzebne drewno, tak jak w przypadku kamienia świetnie sprawdzą się inne zamienniki.

Deska jest świetnym materiał bo dzięki niej możemy stworzyć elewację zarówno w stylu amerykańskim, takim jak poniżej:

dom w stylu amerykanskim
Modna elewacja domu - to najlepsze rozwiązania! 6

Oraz w stylu skandynawskim, takim jak ten:

dom w stylu skandynawskim
Modna elewacja domu - to najlepsze rozwiązania! 7

A jak uzyskać te dwie cudne aranżacje? Jeśli chcemy uniknąć zabawy z montowaniem desek na fasadzie to po prostu kupujemy tynk imitacyjny o efekcie deski. Dobrze wykonany jest praktycznie nie do odróżnienia z odległości.

Dopiero pod bardzo dokładnym przyjrzeniu się z bliska będziemy w stanie stwierdzić, że nie mamy do czynienia z prawdziwą deską.

Elewacja całkowicie gładka

Całkowicie gładka elewacja czyli całkowicie zapomnijcie o efekcie baranka czy kornika, są to relikty starej PRLowskiej mody, która powinna już dawno przeminąć. W tym momencie coraz popularniejszą opcją jest tynk o bardzo gładkiej strukturze tak jak widzicie poniżej:

elewacja z gladkiego tynku 1
Modna elewacja domu - to najlepsze rozwiązania! 8

Dlaczego ludziom akurat to się tak spodobało? Cóż na myśl przychodzą mi od razu dwie odpowiedzi, pierwsza jest taka, że po prostu zmęczyli się już wszechpanującą modą na chropowate oraz grudkowate tynki takie jak baranek czy kornik.

Druga jest taka, że doznania wizualne odnośnie kolorów w przypadku tynków gładkich są dużo intensywniejsze. Kolory zdają się być na nich dużo bardziej nasycone i przejrzyste.