Beton architektoniczny w swoim składzie jest bardzo zbliżony do klasycznego betonu, może być tak samo wykorzystywany do pracy na fundamentach czy stosowany jako niezwykle popularna od wielu lat dekoracja ścienna.

Beton architektoniczny po wyschnięciu staje się niezwykle twardy i wytrzymały więc poza nowoczesną dekoracją w domu mamy również naprawdę wytrzymałą ścianę.

Jakie są największe zalety betonu architektonicznego?

Wśród najważniejszych zalet tej mieszanki znajduje się bez wątpienia wytrzymałość, o której już wcześniej wspomnieliśmy, jednak jego zalety na tym się nie kończą. Wśród najważniejszych właściwości znajdziemy również:

  • Jest bardzo plastyczny oraz podatny na kształtowanie i formę.
  • Jest odporny na działanie wody oraz wilgoci.
  • W wielu przypadkach może być swobodnie stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.
  • Rzadko wymaga dodatkowego zabezpieczenie chociażby przy pomocy lakierów.

Jaki beton architektoniczny kupić?

Jeśli chodzi o zakup konkretnego produkty to mamy do wyboru kilka bardzo ciekawych opcji, nad którymi jak najbardziej warto się na moment pochylić.

Klasyczny beton architektoniczny

Można go dostać w dwóch postaciach, pierwsza i jednocześnie najpopularniejsza to postać suchej mieszanki, którą sami musimy przygotować do pracy.

Drugo dużo mniej popularna to już gotowa masa betonowa, którą nakadamy na powierzchnię przy pomocy pacy jak klasyczny tynk.

Masa dekoracyjna o imitacji betonu

Nie jest to w żadnym stopniu beton tylko tynkopodobna masa wykorzystywana wyłącznie do celów dekoracyjnych. Jedną z takich popularniejszych mas jest Creativo marki Pigio.

Ludzie coraz częściej decydują się na tego typu zamienniki niż na klasyczny beton, a powodów tego jest kilka i to naprawdę dobrych.

Po pierwsze takie masy są od razu gotowe i nakłada się tak jak zwykłe tynki (w wielu przypadkach są od nich nawet łatwiejsze w wykonaniu), po drugie są bardzo odporne na różne czynniki takie jak kontakt z wodą czy lekkie uszkodzenia mechaniczne.

Farba o imitacji betonu architektonicznego

Tutaj jest jeszcze łatwiej, bo mamy do czynienia ze specjalną farbą, która tworzy unikalną i bardzo realistyczną strukturę na powierzchni.

Nie oszukujmy się takie rozwiązania jak powyżej wspomniana farba czy czy specjalna masa dekoracyjna są przyszłościowe.

Po co kupować suchy beton i samemu go przygotowywać, jest to proces długi, żmudny i ciężki a kupując tego typu dekoracje nie musimy robić nic poza ich wykonaniem.

Są to rozwiązania przyszłościowe, na które wkrótce zdecyduje się coraz więcej osób.