Gdzie najlepiej kupić cement? Ile za niego zapłacimy i jaki z nich jest najlepszy? Trzy proste i szybkie pytania, na które znajdziemy 3 długie i złożone odpowiedzi.

Tak, nic nie może być przecież zbyt łatwe, prawda? Dobra to zapraszamy do przeczytania artykułu aby poznać odpowiedzi na te oraz inne bardzo często zadawane pytania.

Ile kosztuje worek cementu?

Na ten moment za 25 kg worek cementu zarówno w sklepie internetowym jak i w budowlanym przyjdzie nam zapłacić od 10 do nawet 15 zł.

Może z pozory różnica nie wydaje się być aż taka wielka, ponieważ jest to raptem 5 zł, jednak jest mimo wszystko odczuwalna przy większych zamówieniach.

W szczególności bardzo dobrze zdają sobie z tego sprawę osoby, które postanowiły albo były w trakcie budowy domu w okresie pandemicznym i po pandemicznym. Na ten moment ceny wszystkiego wyleciały w przysłowiowy kosmos i da się dostrzec to nawet po pozornie tych najtańszych produktach.

Ile kosztuje tona cementu? Ile worków przypada na jedną tonę?

Jeśli zależałoby nam na zakupie od razu większej to przyjdzie nam za to zapłacić około od 500 do 600 zł za całą tonę cementu.

Przypada nam na nią mniej więcej 38 – 40 worków każdy po 25kg, to ile z nich zmieści się na palecie jest zależne od jej rodzaju oraz parametrów producenta.

Gdzie kupić cement?

Na szczęście nie jest to produkt, który na ten moment byłby trudnodostępny i bez żadnych problemów będziemy w stanie kupić go w stacjonarnych sklepach budowlanych takich jak OBI, Castorama. Leroy Merlin itp.

Poza nimi warto jeszcze rozejrzeć się po stacjonarnych hurtowniach, natomiast w przypadku chęci zakupu większej ilości (albo po prostu opcja dla leniwych) warto złożyć zamówienie w sklepach internetowych.

Jednak należy mieć świadomość, że w większości przypadków będziemy musieli całkiem sporo zapłacić za przesyłkę, nie będzie to tak jak w przypadku zwykłej paczki około 10 zł za kuriera tylko np 100 – 200, bo transportuje się wtedy całą paletę.

Jakie są rodzaje cementu?

Na ten moment jego rodzajów dostępnych na rynku jest całkiem sporo, a ich klasyfikacja jest następująca:

  • CEM I – cement portlandzki.
  • CEM II – cement portlandzki wieloskładnikowy.
  • CEM III – cement hutniczy.
  • CEM IV – cement pucolanowy.
  • CEM V – cement wieloskładnikowy.

Jaką wydajność ma jeden worek cementu?

Z jednego standardowego (25kg) worka cementu portlandzkiego uzyskamy średnio 62 litry płynnej mieszanki. Czy to dużo czy mało? Oceńcie sami po przykładzie.

Aby móc uzyskać jeden pełny m3 betonu C8 potrzebujemy około 160 kg cementu.