Ile dekarz bierze za swoje usługi w 2021 roku? Czy ceny mocno poszły w górę? Ile musimy być gotowi zapłacić? Jeśli jesteście bezpośrednio zainteresowani kontaktem z danym wykonawcą z naszego regionu to wejdźcie w ten (LINK) Zostaniecie przez nas bezpośrednio przekierowani do listy wykonawców, z którymi sami będziecie ustalać warunki współpracy. NIE INGERUJEMY tylko pomagamy wam znaleźć kogoś kto zrobi dla was dobrą robotę 😉

Jeśli mielibyśmy wymienić wszystko czym zajmuje się dekarz musielibyśmy napisać tutaj małą książkę. W tym artykule odpowiemy głównie na najczęściej zadawane pytania odnośnie usług dekarskich, przedstawimy cennik ze średnim kosztem za robociznę na 2022 rok na podstawie cen wykonawców z Chodzieży, Piły oraz okolicznych miejscowości takich jak Margonin.

Należy mieć świadomość, że te ceny mogą różnić się w zależności od konkretnego miejsca. W dużych miastach takich jak Warszawa stawki będą stosunkowo wyższe niż w liczącej 20 tys. mieszkańców Chodzieży czy 70 tys. mieszkańców Pile.

Spis treściDekarz, Kontakt i Cennik

Kontakt z innymi fachowcami!

Jeśli szukacie również innych doświadczonych fachowców w miastach takich jak Chodzież to to chętnie pomożemy. Pod tym linkiem znajdziecie kontakt m.in. do najlepszych regionalnych glazurników i nie tylko https://instahome.info/glazurnik-w-chodziezy-kontakt-i-cena-wybor-nr-1/ Wszelkie szczegóły dotyczące współpracy bez problemu uzgodnicie z wybranym przez siebie wykonawcą my jesteśmy tylko pośrednikiem 😉

Cennik usług Dekarskich na 2022 rok w Chodzieży i okolicach

Za położenie pokrycia z dachówki oraz blachodachówki na podstawie średnich stawek z Chodzieży zapłacimy około od 60 zł za m2 do około 85 zł za m2. Najtaniej wyjdzie położenie nam wielkoformatowych blachodachówek ponieważ prace przebiegają znacznie szybciej ze względu na większe rozmiary. Tej górnej granicy natomiast będą trzymały się zlecenia dotyczące klasycznych dachówek o niewielkim formacie.

Pokrycie dachu blachą klik wbrew pozorom nie będzie dużo tańsze niż prace z dachówką czy blachodachówką. Powiemy więcej będzie ono droższe. Pomimo, że sama blacha jest stosunkowo tania to jej wykonanie nie należy do najprostszych, dlatego w Pile oraz okolicach średnio za taką usługę kasuje się od 70 zł za m2 do nawet 110 zł za m2.

Montaż okna dachowego to koszty od 350 zł za szt. do nawet 800 zł za szt. Skąd ta rozbieżność cenowa? Na finalną cenę wpływa wiele czynników takich jak rodzaj i wielkość okna, koszt dodatkowych materiałów, izolacja oraz to czy dziura na okno jest już przygotowana czy dopiero będzie trzeba ją zrobić.

Montaż wyłazu dachowego w poddaszu nieocieplonym w miastach takich jak Chodzież to koszt mniej więcej od 200 zł za szt. do około 400 zł za szt. Pamiętajcie! Jeśli mamy do czynienia z pomieszczeniami nieogrzewanymi montaż jest znacznie prostszy, szybszy i mniej skomplikowany ponieważ wymaga dużo mniej czynności izolacyjnych.

Montaż kominka dachowego to usługa, która jest bardzo ciężka do jednoznacznej wyceny. Dlaczego? Ponieważ firmy dekarskie podczas wykonywania całego pokrycia dachowego bardzo często pomijają koszty za wykonanie trzech lub czterech kominków dachowych (zazwyczaj, należy pamiętać, że nie jest to reguła). Można powiedzieć, że średnio za wykonanie kominka dachowego przyjdzie nam zapłacić od około 50 zł za szt. do nawet 70 zł za szt.

Obróbki komina to średnie koszty od 450 zł/szt. do 2000 zł/szt. Będą one całkowicie zależne od wymiaru prac oraz materiału z jakiego będziemy korzystać (płyta OSB, membrana, struktonit, new stonit, montaż czapki), każdy z nich bezpośrednio wiąże się z innym stopniem trudności.

Dobudowanie komina z OSB, membrany oraz blachy to koszt zaczynający się od 350 zł/szt. a kończący na 1400 zł/szt. Również mamy do czynienia z bardzo dużą rozbieżnością cen ze względu na wiele różnych czynników takich jak rozmiar komina, wybrana metoda oraz inne utrudnienia, które mogą wyniknąć bezpośrednio podczas prac.

Wstawianie deski czołowej z pasem podrynnowym kosztuje od 40 zł za metr bieżący do 100 zł za metr bieżących. Wszystko jest zależne od tego czy podczas wykonywanej pracy wystąpią jakieś dodatkowe utrudnienia.

Montowanie płotka przeciwśniegowego tak jak w przypadku budowy kominków jest często wliczone w cenę pracy całego dachu lub jest po prostu pomijany przy wycenie, nie jest to oczywiście reguła. Wykonawca za wykonania płotka jak i kominków ma prawo zażądać od nas dodatkowych opłat za wykonanie tych prac.

Czym zajmuje się dekarz?

Czym zajmuje się dekarz
Dekarz - Kontakt i Cennik na 2022 rok 2

Cóż, każdy kto przeczytał chociaż jedno zdanie powyżej zna już odpowiedź na to pytanie. Jednak dla pewności przywołamy definicję. Dekarz jest osobą, która wyspecjalizowała się w szczególności w pracach dachowych. Są to można powiedzieć prawdziwi specjaliści w swojej dziedzinie potrafiący wykonywać prace, których wielu zwykłych wykonawców nie będzie chciało się podjąć.

Praca dekarza jest również niebezpieczna ze względu na dość trudne warunki, chodzi oczywiście o wysokości. Dzisiaj wielu dekarzy nie ogranicza się wyłącznie do prac dachowych, jest to ich główna specjalność ale poza tym dzisiaj bardzo często są wyszkoleni w różnych pracach pracach m.in. wykończeniowych i nie tylko.

Ile dekarz dzisiaj zarabia?

Dekarze dobrzy w swoim fachu zarabiają dzisiaj około 30-40 zł za godzinę na rękę. Średnie miesięczne wynagrodzenie dekarza to mniej więcej od 4000 do 5500 zł miesięcznie w przypadku Chodzieży, Piły oraz okolic. Oczywiście najlepsi w swoim fachu przyjmujący zlecenia z „wyższej półki” są w stanie zarabiać nawet od 6000 do 8000 i w górę. Jednak są to najprawdziwsi specjaliści znający się na swoim fachu lepiej niż ktokolwiek inny.