Jeśli mielibyśmy polecić jakiś konkretny tynk kwarcowy wewnętrzny to byłby to właśnie ten. Tynk Kwarcowy Guardi jest naszym zdaniem innowacją jeśli chodzi o dekoracje ścian zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Dlaczego tak uważamy? Powodów do tego mamy przynajmniej kilka, którymi spróbujemy przekonać was do naszej racji. Najpierw jednak kilka słów o samym tynku kwarcowym Guardi.

SPIS TRESCI – Tynk Kwarcowy Guardi

Czym jest Tynk Kwarcowy Guardi?

Tynk Kwarcowy Guardi
Tynk Kwarcowy Guardi - Recenzja 2

Tynk Kwarcowy Guardi


Jak już można się domyśleć to jest to tynk dekoracyjny do ścian wewnętrznych jak i zewnętrznych. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest grubość ziarna, która oscyluje pomiędzy rozmiarem od 0,1 mm do 0,5 mm. Jest to granulacja znacznie mniejsza niż w przypadku tynków mozaikowych. Dlaczego jest to istotne? Bo znacznie ułatwia życie, szczegóły w następnym nagłówku

Tynk Kwarcowy Guardi – Najważniejsze Właściwości

Tynk kwarcowy Guradi posiada całą masę przydatnych właściwości oraz cech, co jest całkowicie zrozumiałe. Efekt wizualny jest oczywiście bardzo ważny, jednak bez odpowiednich odporności itp. staje się on tylko wydmuszką. Co nam po dekoracji, która już w ciągu kilku miesięcy zostanie całkowicie „zjechana”. W przypadku tynku kwarcowego Guardi na szczęście nie musimy się o to martwić.

  • Granulacja ziarna – Temat, który zaczęliśmy już powyżej, ale teraz czas wyjaśnić dlaczego jest on tak ważny. Jak już powiedzieliśmy granulacja tynku kwarcowego guardi to około 0,1 – 0,5 mm. Natomiast granulacja np. tynków mozaikowych to prawie 3mm co sprawia, że nakładanie ich natryskowo jest w finalnym efekcie mało estetyczne. Tego problemu nie ma natomiast w przypadku tynku kwarcowego którego ziarno jest kilkukrotnie mniejsze. Dzięki temu może być swobodnie nakładany pistoletem natryskowym przy czym nie ucierpi na tle wizualnym.
  • Tynk kwarcowy jest odporny na trudne warunki – Ze względu na to, że tynk kwarcowy jest produkowany również z myślą o elewacjach jest całkowicie odporny na ciężkie warunki. Dlatego może być bez najmniejszych obaw nakładany w łazienkach, kuchniach czy jadalniach. Jest całkowicie odporny na wodę , wilgoć, zanieczyszczenia czy uszkodzenia mechaniczne takie jak obtarcia, obicia itp.
  • Tynk kwarcowy jest łatwy w nakładaniu – Tak jak już wspomnieliśmy w pierwszym punkcie najbardziej zalecaną metodą nakładania tynku kwarcowego jest natryskowa. Bardzo dobrze sprawdza się wewnątrz pomieszczeń jak i na elewacjach przy dużych powierzchniach. Nie są wymagane prawie, że żadne umiejętność by móc wykonać ją poprawnie. Nakładanie klasyczne przy pomocy pacy stalowej jest już mniej wydajne, zużywa ono więcej materiału oraz zajmuje znacznie więcej czasu.
  • Bardzo estetyczne wykończenia wnętrz – Tutaj nie ma co dużo mówić, tynk kwarcowy jest po prostu ładny i dajemy sobie rękę uciąć, że każdy kto się na niego zdecyduje będzie zadowolony. Elegancki, prosty, taktowny i wyważony, świetnie sprawdzi się w łazienkach, salonach czy kuchniach. UWAGA! Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o tynku kwarcowym to zachęcamy do przeczytania tego artykułu na jego temat https://instahome.info/tynk-kwarcowy-qa/ znajdziecie tam najczęściej powtarzające się pytania

Tynk Kwarcowy Guardi – Cena

Czy tynk kwarcowy jest tani? To zależy od tego na jaką metodę aplikacji się zdecydujemy. Sam tynk nie jest tani jeśli zdecydujemy się nakładać go metodą zacieraną. Jest to oczywiście nierekomendowany sposób, który nie da nie specjalne estetycznego efektu, znacznie przedłuży czas prac i będzie znacznie droższy. Jak to droższy, dlaczego? Już wyjaśniamy. 20kg tynku kwarcowego Guardi to koszt około 240zł.

Aplikacja ręczna – 20 kg wiadro tynku kwarcowego wystarczy nam na maksymalnie 6m2. Wynika z tego, że za m2 zapłacimy 40zł.

Aplikacja natryskowa – 20 kg wiaderko tynku powinno nam tutaj wystarczyć na około 10m2. W tym przypadku za m2 24zł czyli prawie połowę mniej.

Należy mieć tutaj również na uwadze to, że w przypadku nanoszenia zarówno ręcznego jak i natryskowego duże znaczenie mają umiejętności wykonawcy i jego doświadczenie w pracy.