Tynk akrylowy może być swobodnie stosowany zarówno na zewnątrz oraz wewnątrz budynków. Jednak w jednej jak i drugiej sytuacji należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Zanim zaczniemy je omawiać to pamiętajcie, tynk akrylowy nie jest najlepszym tynkiem na świecie.

Jest on typowym kompromisem pomiędzy ceną a jakością, jesteśmy w stanie za jego pomocą wykonać trwałe elementy zabudowy, ale jest to kosztem kompromisów.

Jeśli zależy wam na trwałym i na dobrą sprawę „idealnym tynku” musicie do niego dopłacić. Jakość zawsze kosztuje.

TYNK AKRYLOWY ZEWNĘTRZNY

tynk zacierany czy natryskowy

Tynki akrylowe zostały stworzone głównie z myślą o elewacjach i fasadach budynków. Na ten moment są one cenową alternatywą dla droższych tynków silikonowych czy hydrofilowych.

No dobra tyle o tym, że nie są doskonałe i nie są najlepsze jakościowo, ale czemu? Odpowiedź jest prosta, tynki akrylowe bardzo łatwo się brudzą.

Jeśli mieszkacie obok polnej drogi czy w ogóle w okolicy pól to z całego serca nie radzimy. Tynk w bardzo krótkim czasie będzie cały od pyłu, piasku i kurzu.

Mimo to tynk akrylowy ma też swoje zalety i to nie jedną, ale najważniejszą z nich jest ta. Jest nienasiąkliwy, charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na wodę i wilgotne otoczenie.

Tynki akrylowe najlepiej sprawdzają się na miejskich osiedlach czy domach wolnostojących w miastach. Od razu odpowiadając na inne pytanie, tak oczywiście, że z tynku akrylowego idzie uzyskać efekt baranka.

Wystarczy kupić dedykowany tynk akrylowy i to tyle, nie ma w tym żadnej filozofii. Jest ogólnodostępny więc każdy komu zależy, żeby go mieć dostanie go bez większych problemów.

TYNK AKRYLOWY WEWNETRZNY

nanoszenie tynku dekoracyjnego

Pomimo, że tynk akrylowy został stworzony głównie z myślą o elewacjach to świetnie sprawdzi się w niektórych domowych pomieszczeniach.

Najczęściej są to korytarze, przedpokoje czy też stropy. Jeśli zależy wam na wykonaniu tynku akrylowego wewnątrz budynków to nie musicie szukać żadnych rekomendowanych tynków wewnętrznych.

Wystarczy kupić tynk zewnętrzny, świetnie sprawdzi się on wewnątrz budynków. Podsumowując, zanim zdecydujemy się na wybór tynku akrylowego, upewnijmy się czy jest on na pewno najlepszym wyborem do naszych warunków.

Jeśli mieszkacie w okolicy pól czy polnych dróg to zdecydowanie nie powinniście decydować się na tynk akrylowy.