Sprowadzanie Zwłok z Zagranicy - Cena
Sprowadzanie Zwłok z Zagranicy - Cena 3

Firma pogrzebowa Charon świadczy usługi takie jak sprowadzanie zwłok z zagranicy. Działamy na skalę międzynarodową i jesteśmy w stanie sprowadzić oraz dostarczyć ciała na terenie całego świata.

Do firmowego zakresu usług wchodzi zarówno transport trumien oraz urn. Najczęstsze zlecenia przyjmowane są z państw takich jak Niemcy, Belgia, Holandia, Norwegia, Szwecja, Dania, Wielka Brytania i wiele innych krajów Europy. Jednakże działalność nie ogranicza się wyłącznie do nich. Transport może się odbyć również z takich państw jak Kanada czy USA.

Transportem zajmują się doświadczeni profesjonaliści, którzy z należytym szacunkiem oraz pieczołowitością dbają o to aby ciała naszych bliskich dotarły w nienaruszonym stanie już przygotowane do ceremonii pogrzebowych, dostosowują się również do sanitarnych wymagań naszych klientów. Jeśli rodzina życzy sobie by bliski był ubrany w jakiś konkretny strój wystarczy nam go dostarczyć bezpośrednio lub zdalnie przy pomocy podesłanego przez nas kuriera.

Transport zwłok z Polski

Poza samym transportowaniem zwłok z innych państw podejmujemy się także dostarczenia ciał bezpośrednio z Polski np. do Niemiec czy Szwecji. Procedura jest niemalże taka sama. Wszystkie sprawny urzędowe załatwiamy samodzielnie bez kłopotania klienta.

Ile kosztuje sprowadzanie zwłok z zagranicy?

Sprowadzanie Zwłok z Zagranicy
Sprowadzanie Zwłok z Zagranicy - Cena 4

Dokładne cenniki usług nie są stałe i różnią się w zależności od miejsca, z którego lub do, którego należy przetransportować ciało. Dla przykładu transport ciała z i do Niemiec będzie dużo tańszy niż ta sama usługa tylko z Kanady lub Norwegii.

Dokładną rozpiskę cen oraz zakres usług w nią wchodzący znajdziecie tutaj na oficjalnej stronie internetowej https://www.funeral.com.pl/ Pod linkiem znajdziecie podział usług ze względu na konkretne państwa i to ile będzie nas to dokładnie kosztowało.

UWAGA! Ze względu na bardzo niestabilną sytuację ekonomiczną państwa, na którą wpływa chociażby inflacja ceny są bardzo chwiejne. W szczególności jeśli chodzi o koszty paliwa i ogólny transport samochodowy.

Sprowadzanie Zwłok z Zagranicy – Najczęściej Zadawane Pytania

Czy jest możliwość otwarcia trumny zaraz po przyjeździe do kraju? – Nie ma niestety takiej możliwości, wyjątkami mogą być tylko sytuacje, w których sanepid wystawi odpowiedni dokument.

Co potrzebujemy by zorganizować pogrzeb w Polsce? – Do tego są niezbędne dokumenty takie jak akt zgonu w jeżyku polskim oraz pozwolenie z urzędu miasta lub starostwa na transport urny lub zwłok.

Od czego zacząć gdy bliski umrze za granicą? – Należy wykonać następujące kroki:

  • Skontaktować się z firmą i poprosić o wycenę transportu.
  • Podać dane takie jak imię, nazwisko, datę zgonu oraz miejsce zgonu.
  • Wypełnić wymagane upoważnienia, podpisać umowę oraz jeżeli jest to niezbędne dostarczyć międzynarodowy akt urodzenia i jeżeli denat/ka był/a żonaty/zamężna międzynarodowy akt małżeństwa (akt urodzenia i akt małżeństwa wydawany jest w Urzędzie Stanu Cywilnego na druku międzynarodowym).