Czym jest? Ile kosztuje? Ile wynosi robocizna, jakie są jego rodzaje i gdzie można go kupić? Na te oraz wiele innych pytań dopowiadamy już teraz w tym artykule

Czym jest Polbruk?

To nic innego jak klasyczna kostka brukowa produkowana przez konkretnego producenta. Jest to również jej nazwa własna.

Jest to bardzo popularny produkt w szczególności w Polsce, dlatego wiele osób wciąż myśli, że jest to jakaś specjalna wersja kostki brukowej, co nie do końca jest prawdą bo to wciąż po prostu kostka tylko ma swoją unikalną nazwę.

Ile jest jego rodzajów?

Jeśli chodzi o dostępne na rynku wersje pol bruku to jest ich od groma. Różnią się kształtem, rozmiarem, kolorem i wieloma innymi właściwościami.

Najłatwiej jest po prostu wejść na stronę polbruku i przejrzeć ich całą ofertę. Z pewnością znajdziecie tam coś dla siebie bo wybór mimo wszystko jest naprawdę spory.

Dostępne rodzaje kostki znajdziecie w zakładce produkty.

Gdzie go kupić?

Cóż dostępnych miejsc, z których można go zamówić zdecydowanie nie brakuje mogą być to przeróżne internetowe sklepy budowlane, stacjonarne hurtownie czy też sam producent. W przypadku tych drugich większość hurtowni podejmuje się sprowadzenia towaru albo załatwienia wysyłki bezpośrednio od producenta.

Jak widzicie możliwości jest naprawdę sporo a problemu z dostępnością nie ma.

Alternatywą i to dużo tańszą niż hurtownia czy inny sklep budowlany jest poszukanie ofert na platformach takich jak OLX czy Sprzedajemy.pl.

Ile kosztuje?

Tutaj wszystko jest całkowicie zalezne od tego na jaki rodzaj konkretnie się zdecydujemy. Najtańsze polbruki jesteśmy w stanie kupić już za kwoty około 20 zł za m2, natomiast ich górna granica to mniej więcej 100 zł za m2.

Ile kosztuje robocizna za wyłożenie kostki brukowej?

Cena za robocizny może wynosić od 60 do nawet 120 zł za m2. Te różnice w cenie są zależne od tego ile pracy będzie trzeba włożyć w jego wyłożenie.

Jeśli ma służyć pod ruch maszynowy i będzie musiał znosić stałe wielotonowe ciężary to najważniejszą kwestią jest wykonanie odpowiednich fundamentów pod kostkę.

W takim przypadku robocizna wyniesie te 160 zł za m2 ponieważ ilość pracy, którą trzeba włożyć w odpowiednie przygotowanie nieporównywalnie większa.

Natomiast jeśli w przypadku gdzie będzie wykorzystany wyłącznie pod ruch pieszy jako deptak na ogródku czy coś w tym rodzaju to wystarczy wykonać odpowiednią podsypkę pod kostkę i już, wtedy cena robocizny będzie wynosić mniej więcej 60zł.

Oczywiście to są tylko poglądowe stawki, które mogą znacząco odbiegać od siebie w zależności między innymi od regionu, w takiej Warszawie przyjdzie nam zapłacić znacznie więcej za taką samą usługę co w Poznaniu.

Pod tym linkiem znajdziesz informacje o firmach brkarskich w Twojej okolicy oraz jak powinieneś przeprowadzić rozmowę z brukarzem aby uniknąć niedomówień i żeby pamiętał że ma zrobić dla Ciebie wycenę. Pytania które chcesz zadać firmie brukarskiej.