Jest to lista jednych z najchętniej kupowanych, nowoczesnych farb dekoracyjnych. Większość z farb na liście jest dostępna w różnych kolorach np. w odcieniach szarego, czarnego itp.


Farby dekoracyjne względem zwykłych farb ściennych są wytrzymalsze i posiadają niezwykłe efekty wizualne. Dzięki temu są one świetną bazą do budowania oryginalnego wnętrza.

Więcej szczegółowych informacji na temat farb znajdziecie w tym bloga gdzie odpowiadamy na najczęstsze pytania na ich temat https://instahome.info/farba-strukturalna-faq-qa/

FARBA STRUKTURALNA / DEKORACYJNA Z BROKATEM

farba dekoracyjna z brokatem
Nowoczesne farby strukturalne i dekoracyjne - jakie wybrać? 6

Farba dekoracyjna z brokatem


Farby brokatowe najczęściej stosuje się w sypialniach lub pokojach dziennych takich jak salon. Pod wpływem padającego światła skrzą się dając efekt „brokatu”.


W jej składzie znajdują się specjalne drobinki, które za to odpowiadają. Intensywność brokatu w danej farbie może być różna.


Niektóre posiadają bardzo wiele skrzących elementów przez co ściana wygląda jakby była faktycznie zrobiona z brokatu.


Te z ich mniejszą ilością posiadają na powierzchni subtelne punkty przez co świetnie sprawdzą się w eleganckich aranżacjach.

FARBA STRUKTURALNA/DEKORACYJNA EFEKT ROSY

farba dekoracyjna o efekcie rosy 1
Nowoczesne farby strukturalne i dekoracyjne - jakie wybrać? 7

Farba dekoracyjna o efekcie rosy


Farba o efekcie rosy jest bardzo chętnie wybierana ze względu na uniwersalny charakter. Jest dostępna w wielu kolorach i pasuje do większości wnętrz.


Pod wpływem padającego światła mieni się perłowymi refleksami. Klienci często po nią sięgają ze względu na to, że łatwo dopasować ją do wielu aranżacji. Styl klasyczny, modernistyczny, boho czy nawet art deco.

Efekt Rosy na ścianie jest bardzo popularny, ponieważ łatwo go wykonać. Bez problemu ją wykonasz na ścianie bez pomocy fachowca.

Sporo producentów farb dekoracyjnych posiada farbę dekoracyjną o tym efekcie warto zwrócić uwagę na dobre produkty które nie wymagają lakierowania jak np. Deserto od Pigio, czy Sabulador od Valpaint.

FARBA O EFEKCIE BETONU

masa dekoracyjna o efekcie betonu
Nowoczesne farby strukturalne i dekoracyjne - jakie wybrać? 8

Masa dekoracyjna o efekcie betonu


Dekoracja, która króluje w polskich domach od kilku dobrych lat. Wszelkie efekty betonowe są bardzo często wybierane ze względu na modne w ostatnim czasie loftowe i industrialne wnętrza.


Farby betonowe nie są również trudne do wykonania a efekty widać powyżej. Są bardzo zadowalające pod kątem realizmu.


Jeśli zależy wam na modnym i nowoczesnym wnętrzu aranżacje loft i industrial pomogą wam pójść z duchem czasu.

FARBA O EFEKCIE RDZY / MIEDZI

farba strukturalna o efekcie rdzy
Nowoczesne farby strukturalne i dekoracyjne - jakie wybrać? 9

Farba dekoracyjna o efekcie rdzy

farba strukturalna o efekcie miedzi
Nowoczesne farby strukturalne i dekoracyjne - jakie wybrać? 10

Farba dekoracyjna o efekcie miedzi

Tutaj mamy dwie zbliżone do siebie dekoracje ścienne. Efekt rdzy i miedzi posiada swoich zagorzałych zwolenników jak i krytyków.

Obie farby bardzo rzucają się w oczy i dominują w pomieszczeniu. Dlatego zalecamy udekorować maksymalnie jedną ścianę na pomieszczenie. W przeciwnym wypadku można odnieść wrażenie, że wprowadzają chaos i przepych.


Jeśli jednak zostaną wykonane subtelnie i z wyczuciem np. na jednej ścianie albo jednym elemencie zapewnią niezwykle estetyczną aranżację.


Same są również bardzo proste w wykonaniu, niejedno dziecko by sobie z nimi poradziło.

A skoro o wykonaniu mowa to przygotowaliśmy dla was poradnik jak poprawnie malować farbę strukturalną https://instahome.info/jak-malowac-farba-strukturalna/