Jakie drzwi wewnętrzne najlepiej kupić i ile będą nas kosztować? Jak je poprawnie zamontować? Na każde z tych pytań odpowiedź jest dość złożona z powodu wielu różnych czynników, które wpływają na finalną ceną.

Dokładne odpowiedzi razem z omówieniem na te i inne pytanie znajdziecie w dalszej części artykułu.

Ile kosztują drzwi wewnętrzne?

Za drzwi wewnętrzne przyjdzie nam zapłacić od 200zł do nawet kilku tysięcy złotych a wszystko jest zależne od tego co dokładnie chcemy kupić.

Jeśli zależy nam na zakupie wyłącznie skrzydła drzwiowego to na spokojnie zmieścimy się w kilkuset złotych.

Natomiast jeśli chcemy kupić pełny zestaw razem z ościeżnicą trzeba będzie zapłacić znacznie więcej bo już w okolicach tysiąca złotych i w górę.

UWAGA! Nie opłaca się osobno kupować ościeżnicy i skrzydła drzwiowego bo koszty będą większe niż w przypadku zestawu.

Ile kosztuje ościeżnica do drzwi?

Ościeżnicę jesteśmy w stanie już kupić w bardzo atrakcyjnych cenach od 200 zł w górę. Oczywiście

wszystko tak jak w przypadku drzwi jest zależne od tego z czego ościeżnica jest wykonana, od jakiego producenta pochodzi itp.

Jednak lepiej jest kupić już cały zestaw łącznie ze skrzydłem drzwiowym, te najtańsze (i jednocześnie niskiej jakości) znajdziemy już w okolicach 600 zł.

Gdzie najtaniej można kupić drzwi?

W przypadku samego skrzydła najtaniej wyjdą nam zakupy w sklepach dyskontowych takich jak Obi, Leroy Merlin czy też Castorama.

Dostaniemy je tam już w okolicy 120 – 200 zł, jednak należy mieć świadomość, że nie są to produkty z najwyższej półki jakościowej.

Ile kosztuje zamontowanie drzwi wewnętrznych z ościeżnicą?

Za zamontowanie drzwi razem z ościeżnicą przyjdzie nam zapłacić w okolicach 400 – 600 zł w zależności od regiony w jakim praca będzie wykonywana.

Trzeba mieć świadomość, że za taką usługę przyjdzie nam zapłacić więcej np. w Warszawie niż w Poznaniu czy innym mieście.

Ile kosztuje montaż drzwi harmonijkowych?

Za zamontowanie wewnętrznych drzwi harmonijkowych przyjdzie nam zapłacić od 250 do 500 zł.

Skąd ten rozstrzał cenowy? Wszystko jest zależne od tego jakiego rozmiaru są same drzwi oraz tego na jakim systemie zostały zamontowane.

Ile zapłacimy za drzwi wewnętrzne na wymiar?

Za drzwi wewnętrzne na wymiar przyjdzie nam zapłacić w najlepszym przypadku 700 zł, jednak są to bardzo rzadko spotykane stawki.

Prędzej uda nam się znaleźć stawki około 1500 zł, to jednak również jest mała kwota w porównaniu do standardowych cen, które oscylują w granicach 3000 zł.