„Farba strukturalna cena?” Jest to bez wątpienia jedno z najczęściej zadawanych pytań. Niestety nie da się ogólnie wycenić farb strukturalnych, to tak samo jakby ktoś zapytał „ile kosztuje lustro?” Można kupić lustro za 100 oraz za 10 000 zł, wszystko zależy o jakim konkretnym produkcie mówimy.


Dlatego poniżej przygotowaliśmy dla was poglądową wycenę najpopularniejszych farb strukturalnych.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat farb strukturalnych zachęcamy do przeczytania bloga gdzie odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania na temat farb strukturalnych https://instahome.info/farba-strukturalna-faq-qa/

UWAGA! Jeśli zainteresuje was, któraś z tych farb to polecamy zajrzeć tutaj https://www.budujto.pl/pl/c/Farby-Strukturalne-i-Dekoracyjne/151, znajdziecie tam większość z obecnych tutaj pozycji w bardzo aktualnych cenach. Oprócz tego nie zabraknie jeszcze do wyboru wielu innych unikalnych farba dekoracyjnych.

SPIS TREŚCI – CENY FARB STRUKTURALNYCH


MAGNAT VELATURA 1L – około 155 zł

farba strukturalna cena magnat velatura
Farba Strukturalna Cena 7

Z 1L pomalujemy nawet do 10m2.

Przy tej farbie na moment się zatrzymamy. Magnat jest bardzo ceniony na polskim rynku i nie ma co się dziwić, świetnie zadbali o swoją rozpoznawalność jak i pozytywny odbiór swoich produktów. Ich farby tak jak sami z resztą widzicie nie należą do najtańszych, ponieważ zaliczają się do tych z górnej półki jakościowej jak i cenowej.

Mamy mimo wszystko jedno „ale”. Farby strukturalne w tych cenach nie powinny jednak mieć obowiązku zabezpieczenia lakierem ponieważ są już wystarczająco odporne i wytrzymałe. Magnat natomiast zaleca stosowanie go, w takim wypadku ceny farby przynajmniej naszym zdaniem jest dość wygórowana.

To oczywiście tylko nasza opinie, z którą możecie się zgadzać czy też nie. Nie zmienia ona również faktu


Perłowa Farba Strukturalna Deserto Pigio 1L – około 115 zł

farba strukturalna cena deserto
Farba Strukturalna Cena 8

Z 1L farby możemy pomalować nawet do 11m2 powierzchni.


Farba Strukturalna Deserto Pigio charakteryzuje się perłowym połyskiem na skutek odbicia padającego światła. Tyczy się to zarówno światła sztucznego jak i naturalnego. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w zależności od tego jakie ono konkretnie będzie efekt może się różnić od siebie.

Inaczej zaprezentuje się w przypadku naświetlenia białego, żółtego oraz wcześniej już wspomnianego naturalnego.

Za pomocą Deserto można także efektownie zatuszować drobne niedoskonałości występujące na ścianie. Są to między innymi drobne zabarwienia czy nierówności.


Farba Strukturalna Natryskowa Multilan 1KG – około 130 zł

farba strukturalna cena dewax multilan
Farba Strukturalna Cena 9

Z 1KG farby można wykonać od 4 do nawet 20 m2 ściany.


Tak duża rozpiętość co do malowanej powierzchni jest skutkiem tego w jaki sposób nakładamy farbę. Multilan powinno nanosić się na powierzchnie za pomocą metody natryskowej. Co zresztą sugeruje nam sama nazwa produktu. Odradza się nanoszenie metodą klasyczną ponieważ finalny efekt będzie bardzo mało estetyczny.

Pod kątem wizualnym farba bardzo (w szczególności w niektórych kolorach) przypomina granit, można powiedzieć, że w sumie imituje go bardzo dokładnie i ze szczegółami.

Farba Strukturalna Sabulador Valpaint 1L – około 340 zł

farba strukturalna cena sabulador valpaint
Farba Strukturalna Cena 10

Z 1L tej farby strukturalnej jesteśmy w stanie pomalować nawet do 12m2.


Sabulador swoim efektem wizualnym oraz strukturą przypomina metalizujący piasek. Posiada również bogatą paletę kolorów dzięki czemu bardzo łatwo jest dopasować go do swoich pomieszczeń. Jako dekoracja jego pierwotnym zadaniem była imitacja piasku pustyni co zresztą powiodła się z niemałym powodzeniem.

Wykonanie go nie należy do najprostszych jeśli jednak uda nam się znaleźć dobrego wykonawcę całość na żywo robi dość oszałamiające wrażenie.

Farba Strukturalna o Efekcie Miedzi Guardi 1L – około 115 zł

farba strukturalna cena farba o efekcie miedzi
Farba Strukturalna Cena 11

Z 1L farby jesteśmy w stanie pomalować do 10m2 powierzchni (farbę można nanosić zarówno wałkiem jak i gąbką.)

Dla wielu jest to bardzo specyficzna farba pod kątem efektu wizualnego, i trudno się z tym nie zgodzić. Jednak wykonana z wyczuciem potrafi nadać całym pomieszczeniom bardzo unikalnego i wywarzonego stylu. Należy unikać pokrywania nią powierzchni całych pomieszczeń bo wywoła to tylko przerost formy nad treścią i chaos.

Zaleca się tutaj pomalowanie jednej czy maksymalnie dwóch ścian.

Farba Strukturalna o Efekcie Rdzy farba 2×0,5l i podkład 2×1,5kg) – 150 zł

farba dekoracyjna o efekcie rdzy guardi
Farba Strukturalna Cena 12

Podobnie jak w przypadku farby o efekcie miedzi mamy tutaj do czynienia z farbą dekoracyjną, która jest bardzo intensywna i ekspresyjna. W zbyt dużym natężeniu potrafi przytłamsić i wprowadzić chaos w pokoju. Tutaj tak jak w przypadku miedzi znacznie lepszą opcją będzie wykonanie farby na jednej ścianie, ewentualnie dwóch lub na jakimś elemencie np. kominie.

Dzięki temu, że całość nakładamy poprzez stemplowanie wydajność efektu rdzy jest naprawdę imponująca i dorównuje niejednej farbie aplikowanej przy pomocy metody natryskowej.

Podsumowanie

Wymienione wyżej farby to oczywiście tylko kilka z najpopularniejszych farb strukturalnych. Ceny przedstawione powyżej są poglądowe i mogą się, w niektórych przypadkach mocno różnić.


Wszystko jest zależne od tego na farbę od jakiego producenta się zdecydujemy. Do tego dochodzą jeszcze utrudnienia pandemiczne przez co ceny rynkowe wielu produktów często doświadczają podwyżki.

Naszym zdaniem najlepszym sposobem jest wybieranie farby po efekcie, a nie po cenie. Dlatego zachęcamy do przeczytania tego artykułu https://instahome.info/nowoczesne-farby-strukturalne-i-dekoracyjne-jakie-wybrac/

Znajdziecie tam najmodniejsze farby dekoracyjne w tym sezonie.