Tynk silikonowy został stworzony głównie z myślą o elewacjach i ścianach fasadowych. Posiada wiele właściwości i zalet, które sprawiają, że świetnie nadaje się do warunków zewnętrznych.

Poza nimi nie ma również żadnych przeciwwskazań, aby stosować go w warunkach domowych. Świetnie sprawdzi się w obu sytuacjach.

Skoro jest tak dobry to dlaczego nie jest najczęściej wybierany? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielamy już teraz.

WADY I ZALETY TYNKU SILIKONOWEGO ZALETY

Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że tynk silikonowy posiada dużo więcej zalet niż wad.

Jest bardzo wydajny a jego zużycie nie jest duże, wynosi około 1,5kg na m2. Wszystko jednak jest zależne od techniki i umiejętności wykonawcy, dlatego może wynosić również 1kg.

Jest odporny na ciężkie warunki atmosferyczne takie jakie opady, promienie UV, wichury itp.

Nie wymaga żadnej dodatkowej formy zabezpieczenia, bez problemu radzi sobie z uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak otarcia, zadrapania czy obicia.

Jest również niewrażliwy na wodę i wilgoć dzięki czemu poza elewacjami dobrze sprawdzi się też w pomieszczeniach takich jak łazienka.

Tynk silikonowy trudno się brudzi a jak już do tego dochodzi to jest bardzo łatwy w czyszczeniu.

WADY

Zalet jest oczywiście dużo więcej a powyżej wymieniliśmy tylko kilka z najpopularniejszych.

Dobra a co w takim razie z wadami? Można powiedzieć, że od strony wykonawczej ich po prostu nie ma.

Jednak jest jedna kwestia, która sprawi, że wiele osób z miejsca zrezygnuje z zakupu tego tynku i zdecyduje się na mineralny czy akrylowy.

Mowa oczywiście o cenie.

Tynk silikonowy jest drogi i nie ma co ukrywać, że tak nie jest. Jest jedną z droższych opcji jeśli chodzi o tynki elewacyjne, jednak cena nie jest mimo wszystko wygórowana.

Za 25kg tynku silikonowego zapłacimy od 200 zł w górę gdzie tynk mineralny znajdziemy w cenie kilkudziesięciu złotych a akrylowy w okolicach 100zł za tę samą ilość.

TYNK SILIKONOWY CZYLI NAJLEPSZY WYBÓR NA ELEWACJĘ?

Pomimo, że tynk silikonowy nie jest najtańszy bez wątpienia należy do jednych z najlepszych opcji jeśli chodzi o elewację i fasady budynków.

Jego najważniejsze zalety wymieniliśmy już powyżej, pozostaje jedynie kwestia ceny, która może zniechęcić wielu.

Jednak uwierzcie na słowo, trudno znaleźć lepszy tynk na elewację domu, z którym nie będziemy musieli w sumie nic robić.