Jeśli jesteś miłośnikiem takich stylów dekoracyjnych jak loft czy industrial to cegła dekoracyjna będzie dla ciebie idealnym wyborem, ponieważ bardzo dobrze wpisuje się we wnętrza utrzymane w tych kreacjach.

Gdzie ją kupić? Za ile? I czy są jakieś inne alternatwy dla klasycznej cegły? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziecie w tym artkule. Warto zwrócić również uwagę na ciekawe aranżacje z jej wykorzystaniem.

Cegła to niezwykły budulec, który może być swobodnie wykładanych w miejscach, które uchodzą za te z ciężkimi warunkami, mowa tu oczywiście o łazience czy kuchni.

SPIS TREŚCI – Cegła dekoracyjna

Gdzie można wyłożyć cegłę?

Zasadniczo to wszędzie, nie ma chyba w warunkach domowych pomieszczenia, w którym, cegła by sobie nie poradziła. Stały kontakt z wodą oraz wilgotna atmosfera sprawia, że bez większych przeszkód można ją montować w łazience (nawet pod kabiną prysznicową czy nad umywalką).

Miejsca takie jak salon, sypialnia, jadalnia, kuchnia również są wskazane. Cegła pozwoli im nadać jedynego w swoim rodzaju niepowtarzalnego stylu starych amerykańskich fabryk,. Tylko z takim wyjątkiem, że nasz dom w przeciwieństwie do tych fabryk będzie oczywiście przytulny i ciepły a nie zimny i odstrszający, ale o gustach się nie dyskutuje 😉

Jeśli ktoś miałby również ochotę to cegłę można położyć również w piwnicy. Ciągła wilgoć czy nawet porosty w postaci grzybów, alg itp. nie są dla niej potrzebne.

Klasyczna cegła dekoracyjna czy może lepiej imitacja?

Cóż wiele osób nie może pozwolić sobie na prawdziwą cegłę z przynajmniej dwóch dość istotnych powodów. Pierwszy z nich to to, że cegła jest po prostu na ten moment droga. Coraz mniej firm z przyczyn technicznych decyduje się podjęcie produkcji cegły. Jest to proces dość czasochłonny oraz kosztowny.

Drugim powodem jest to, że bardzo często prace budowlane są zbyt wymagające w przypadku już istniejących domów. W ich przypadku zastosowanie cegły to na dobrą sprawę zaczynanie części wewnętrznych prac budowlanych od zera. Na szczęście z biegiem lat pojawiła się cała masa alternatywnych rozwiązań.

Oto najpopularniejsze z nich:

  • Panele 3D o imitacji cegły – więcej dowiecie się o nich tutaj https://instahome.info/panele-scienne-3d-wszystko-co-musisz-wiedziec/, ale tak w skrócie są to wykonane np. ze styropianu, plastiku, gipsu lub specjalnego kamienia panele, które przyklejamy na ścianę. I to w sumie tyle. Bardzo istotną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę jest to czy panel z danego materiału nadaje się do zastosowania akurat w konkretnym pomieszczeniu np. łazience.
  • Masa dekoracyjna o imitacji cegły – to również świetny wybór, najpopularniejszą z nich jest Modelino C Weber. Można ją swobodnie stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Bez przeszkód wykonamy ją w łazience, pralni, salonie itp.

Wizualizacje z wykorzystaniem naturalnej cegły dekoracyjnej:

Ciekawych, oryginalnych oraz zapadających w pamięć wizualizacji w internecie nie brakuje, W zasadzie to znajdziemy ich całą masę. Inspiracje do salonu, łazienki, sypialni a nawet strychu czy piwnicy.

Poniżej natomiast znajdziecie te, które nam najbardziej zapadły w pamięć:

Cegła dekoracyjna w salonie. Z cegły zostały wyłożone wszystkie ściany w pomieszczeniu:

Cegła dekoracyjna w salonie
Cegła dekoracyjna i 3 najpopularniejsze aranżacje 4

Cegła w kabinie prysznicowej. Stały kontakt z wodą nie jest dla niej dużym problemem:

Cegła dekoracyjna w kabinie prysznicowej
Cegła dekoracyjna i 3 najpopularniejsze aranżacje 5

Cegła dekoracyjna w sypialni:

Cegła dekoracyjna w sypialni:
Cegła dekoracyjna i 3 najpopularniejsze aranżacje 6

Jeśli udało nam się was w jakiś sposób przekonać do cegły dekoracyjnej to zdecydowanie powinniście zajrzeć tutaj https://www.budujto.pl/pl/p/ZESTAW-Tynk-silikonowy-Weber.pas-Modelino-C/517 jest to link do produktu, o którym jest już wcześniej wspomniana przez nas masa dekoracyjna. Jest to dokładniej masa Modelino C Weber, i uwierzcie nam na słowo naprawdę bardzo opłaca się nad nią na chwilę pochylić.

Dlaczego? Jest to na ten moment chyba najlepsza imitacja deski na rynku jaką możemy dostać. Świetnie sprawdza się zarówno w warunkach zewnętrznych jak i wewnętrznych, więc jeśli marzy wam się elewacja z niezwykle realistyczną cegłą ale bez potrzeby szukania prawdziwej cegły to dobrze trafiliście.

Bardzo wysoka odporność na warunki zewnętrzne, bardzo duża swoboda w kombinacjach kolorystycznych oraz możliwość ze skorzystania z dodatkowych szablonów.